تامین مالی از طریق بازار سرمایه راهکار مناسب اجرای طرح های کلان 

یکی از مهمترین الزامات توسعه و پیشرفت هر منطقه، گسترش و تقویت زیرساخت‌هاست. با برنامه ریزی‌های آینده نگرانه برای تامین نیازهای پایه ای و اولیه، سرمایه گذاران ترجیح بیشتری برای راه اندازی طرح های جدید و در ادامه با ورود مشتریان تازه، کسب و کار رونق بیشتری پیدا می کند.

به گزارش صدای بورس،ناصر آخوندی، معاون توسعه و مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: توسعه زیرساخت در گرو تامین مالی و برخورداری و استطاعت سازمان است. در این راستا، در سازمان منطقه آزاد کیش، تدابیر و برنامه ریزی گسترده ای برای تضمین طرح های مصوب انجام شده است.
عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: تامین مالی سازمان برای ۴ طرح دولتی از جمله مرکز نوآوری، احداث هلی پورت کیش و اجرای دو طرح مهم مخابراتی در زمینه توسعه شبکه زیرساخت فیبر نوری، تونل ارتباطی و کابل دریایی پشتیبان ۳۱۹۹ میلیارد ریال بوده است. 

احداث واحدهای نیروگاهی جدید جهت افزایش تولید برق در جزیره
وی افزود: احداث واحدهای نیروگاهی جدید جهت افزایش تولید برق در جزیره، اتصال شبکه برق جزیره به سرزمین اصلی، احداث خط لوله جدید انتقال گاز به کیش برای تامین سوخت پاک صنعت نیروگاهی، لایروبی اسکله ۳۵ هزار تنی و نیز تکمیل پروژه عظیم ترمینال جدید مسافربری در بخش های مربوطه سازمان در حال پیگیری و اجراست، بنابراین با برنامه ریزی و انجام پیش‌بینی‌های دقیق، تامین مالی طرح ها در زمان مقرر به انجام خواهد رسید تا پروژه ها دچار وقفه و رکود نشوند.

ترمینال جدید کیش، طرح بزرگی است
 آخوندی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش بر این اعتقاد است که تامین مالی از طریق بازار سرمایه راهکار مناسبی برای تسریع اجرای طرح های کلان و پر منفعت است. ترمینال جدید کیش، طرح بزرگی است که با اتکا به تامین مالی از طریق انتشار اوراق صکوک و سایر منابع درآمدی سازمان به سرعت به پیش می رود. 

تا سال ۱۴۰۰، یازده طرح در منطقه آزاد کیش به بهره برداری می رسد
وی در ادامه اظهار داشت: حسب دیدگاه های دولت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور در اتمام ۳۷۶ طرح در مناطق آزاد تا سال ۱۴۰۰، یازده طرح در منطقه آزاد کیش به بهره برداری می رسد. سایر طرح های در حال انجام مربوط به این جزیره نیز که بارها توسط مدیرعامل سازمان اعلام شده است، با نظارت دقیق و تامین مالی به موقع روند اصولی خود را طی می کنند.

کد خبر 416287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =