۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸
بررسی نوسانات بازار سرمایه در گفتگوی ویژه خبری

روح الله حسینی مقدم و شاهین چراغی از اعضای شورای عالی بورس در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته پیرامون نوسانات بازار سرمایه، رفتار سهامداران و وظیفه مسئولان در این شرایط، بحث و گفتگو کردند.

در این گفتگو که بعد از اخبار 22:30 از شبکه دو سیما پخش شد، این دو کارشناس بازار سرمایه موضوعات مرتبط با بازار سرمایه را بررسی کردند که بخشی از این گفتگو را در ادامه می خوانید.

در ابتدای گفتگوی خبری قالیباف مجری این بحث با انتقاد از گفتگوی خبری قبل و قول های داده شده گفت: قول حمایت ده روزه از بازار دو روز بیشتر طول نکشید.

شاهین چراغی؛ عضو شورای بورس در این گفتگوی ویژه خبری گفت: خیلی از شرکت هایی که داخل بورس داریم و مردم در حال فروش آن هستند، سود خیلی خوبی دارند اما این اطلاعات هنوز به بازار نیامده است. 

وی با بیان اینکه حمایت مجلس را در تمامی موارد داریم، افزود: با توجه به اینکه بازار سرمایه بازار بزرگی شده است، ما نیازمند یک شبکه تلویزیونی بورسی هستیم.

شاهین چراغی همچنین  از کانال های اطلاع رسانی در فضای مجازی برای آموزش سهامداران حمایت کرد.

روح الله حسینی مقدم کارشناس دیگر بازار سرمایه در ادامه گفت: انتشار اوراق اختیار بورس را از مجموعه خود شروع کرده ایم، برای عبور از این دوره گذرا باید برنامه داشته باشیم.

وی افزود: سهامداران خاموش( سهامداران عمده) باید فعال شوند. باید از فرصت تامین مالی از بازار استفاده شود. 

حسینی مقدم بیان کرد: موضع گیری هایی که مسولین در خصوص بازار انجام میدهند هزینه آن موضع گیری و حرف با تغییر سرمایه مردم مواجه می شود.

شاخص بورس باید سردر وزارت صنعت و نفت زده شود تا تصمیم یک سیاست گذار که تاثیرش رو بر کسب و کار شرکت ها و به طبع سرمایه مردم میگذارد، ببیند. 

وی اظهار کرد: تعدادی از حقوقی ها و سهام داران عمده با بازار صادق نبوده اند چرا که ایجاد هیجان کاذب کرده اند. قانون رفع موانع تولید مانع توسعه صندوق های زیر مجموعه بانک ها است.

حسینی مقدم با اشاره به اینکه وظیفه حقوقی آن است که کاری کند تا بازار از هیجان به سمت عقلانیت حرکت کند، ادامه داد: حقوقی هایی که در جلو گفتند حمایت می کنیم ولی در پشت سر کار دیگری کردند و فروختند باید پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: فضای مجازی برای بورس یک فرصت است؛ تلاش های زیادی برای حذف این فضا صورت گرفت اما باید آن را مدیریت کرد.

کد خبر 416276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =