افزایش ۱۳ درصدی واردات نفت چین در آگوست

با سقوط قیمت نفت خام در اوایل سال جاری، چین دستور خرید مقادیر زیادی نفت را صادر کرد.

به گزارش صدای بورس، آمارهای گمرک چین که امروز منتشر شد، نشان می‌دهند که میزان واردات نفت خام چین در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است. بر اساس اعلام گمرک چین، این کشور ماه گذشته ۴۷.۴۸ میلیون تن نفت خام وارد کرد که معادل ۱۱.۱۸ میلیون بشکه در روز است. اگرچه این رقم نسبت به آمار ماه ژوئن امسال به میزان ۱۲.۹۴ میلیون بشکه در روز کاهش نشان می‌دهد اما بیشتر از میانگین ۱۰.۱۱ میلیون بشکه‌ای واردات ماهانه در سال گذشته است.

چین به عنوان بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، با استفاده از فرصت سقوط قیمت نفت خام، از ماه می اقدام به خرید این کالای استراتژیک در حجم‌های بسیار بزرگ کرد. هم‌اکنون بنادر چین پر از نفتکش‌هایی است که منتظر تخلیه محموله خود هستند. انبارهای ذخیره نفت چین هم تقریبا پر شده‌اند.

بر اساس اعلام منابع دریایی، در حال حاضر ۲۰ نفتکش در بندر کینگدائو و ۱۸ نفتکش در بندر ریژائو در مرکز پالایشگاهی ایالت شاندونگ در صف تحویل بار به انتظار هستند.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که تعداد محموله‌های نفتی چین به تدریج کاهش پیدا کند و این در حالی است که قیمت نفت خام در مسیر بهبود نسبی قرار گرفته است.

منبع: رویترز

کد خبر 416187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =