۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
جزییات عرضه اولیه «کیا1»

چهارشنبه هفته جاری ۱۵ درصد از سهام توسعه و عمران امید با نماد «کیا1» در بورس عرضه می‌شود.

به گزارش صدای بورس، این عرضه شامل 4 میلیارد و 238 میلیون و 40 هزار سهم معادل 12 درصد با دامنه قیمت 166 تا 175 تومانی هر سهم و سهمیه 1200 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی است که توسط کارگزاری تدبیرگران فردا در بازار دوم معاملات بورس انجام خواهد شد. در روز پس از عرضه اولیه نیز یک میلیارد و 59 میلیون و 510 هزار سهم معادل سه درصد با قیمت ثابت کشف شده به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعلق می پذیرد.

مرکز اصلی شرکت در تهران و دفتر نمایندگی در شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان و اهواز جهت انجام امور پروژه های واقع در مناطق فوق دایر است. همچنین مالکیت 100 این شرکت به گروه توسعه ساختمان تدبیر تعلق دارد و واحد تجاری نهایی ستاد اجرایی فرمان امام محسوب می شود.

موضوع فعالیت اصلی در زمینه پروژه‌های عمرانی ساختمانی به صورت مشارکت، پیمانکاری و پیمان مدیریت است. سرمایه اولیه شرکت با 109 نیروی انسانی در بدو تاسیس 200 میلیون تومان بوده که طی 9 مرحله افزایش سرمایه به 3.5 هزار میلیارد تومان رسیده است. شرکت دارای برنامه افزایش سرمایه برای سال‌های آتی نیست. از نکات جالب توجه، حضور مسعود زریبافان معاون احمدی نژاد در دوره رئیس جمهوری سال‌های 88 تا 92 به عنوان رئیس هیات مدیره در این شرکت است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 18 شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زر ماکارون، پتروشیمی ارومیه، تامین سرمایه امین، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، بهساز کاشانه تهران، تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک، برق و انرژی پیوند گستر پارس عرضه اولیه شده اند و کیا الکترود شرق و توسعه و عمران امید نوزدهمین و بیستمین شرکت تازه وارد سال به‌شمار می‌روند.

کد خبر 416172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =