۱۷ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
مردم نگران نوسانات بازار نباشند

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بر ضرورت حمایت از بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: نوسانات بازار سرمایه طبیعی است و باید بدانیم با عمیق بخشی به این بازار دلالی حذف خواهد شد.

به گزارش صدای بورس، محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به نوسانات اخیر بازار سرمایه، گفت: نوسان جز ذات بازار سرمایه بوده و امری طبیعی است. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این وضعیت در بازار سرمایه نگاه میان مدت و بلندمدت نیاز دارد، افزود: پیش بینی ما این است در نگاه میان‌مدت و بلندمدت مدت سهامی که افراد از شرکت ها خریداری می کنند درگیر ضرر نخواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه خرید سهام از شرکت های پایه ای و شرکت هایی با روش بنیادی امن ترین نوع سرمایه گذاری در بازار سرمایه است، افزود: مردم با خرید از این شرکت‌ها نباید هیچ نگرانی داشته باشند؛ البته که این نوسانات همیشه در بازار سرمایه بوده و با نگاهی به تاریخ بازار سرمایه مشهود است.
پور ابراهیمی با بیان اینکه گاهی قیمت سهم یک دهم شده باز بعد از سه ماه از قیمت قبلی نیز بالاتر رفته است، گفت: بنابراین این به صورت متداول بوده اگر نگاه به حوزه سرمایه‌گذاری در بورس نگاه میان مدت و بلندمدت باشد این موضوعات قابل حل است.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه پیشنهاد ما به مردم این است که تک سهم نخرند و وارد پرتفوی سهام شوند، بیان کرد: مردم باید نسبت به خرید سهام شرکت‌هایی که ریسک‌های کمتری دارند اقدام کنند.
وی با بیان اینکه شرکت‌هایی که قیمت به درآمد آنها از همه کمتر است ریسک کمتری نیز برای سرمایه گذاری دارند، تصریح کرد: اگر افراد این شاخص ها یا دیگر شاخص های ریسک را مبنا قرار دهند و بر اساس آن سهام بخرند طبیعتاً با ریسک کمتری خرید آنها همراه خواهد شد.
پور ابراهیمی ادامه داد: اگر کسی انتظار داشته باشد قیمت سهام ظرف چند رو چند برابر شود باید انتظار یک سوم شدن را نیز قبول داشته باشد زیرا بازار نوسان دارد، از اینرو نمی توان چندبرابر شدن را قبول داشته باشیم، اما کاهش را نپذیریم.
وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید کمک کنند تا بازار سرمایه تقویت شود، گفت: فرصت استثنایی برای کشور از حیث اقبال مردم رخ داده، از اینرو حمایت از بازار یعنی تقویت تولید سودآوری بنگاه ها و به عبارتی خروج دولت از شرکت های دولتی و اجازه دادن به مردم و عرضه سهام به مردم است.
پور ابراهیمی ادامه داد: با تقویت بازار سرمایه بهبود وضعیت کسب و کارها رخ داده و به عبارتی حضور مردم و قدرت انتفاع آنها را دنیای اقتصادی بیشتر می کنیم. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تقویت بازار سرمایه قیمت ارز کاهش یافته و به عبارتی بازارهای موازی از تب و تاب خواهند افتاد، گفت: هر چه بازار سرمایه تقویت شده و عمیق پیدا کند بازارهای موازی حذف خواهند شد.
وی ادامه داد: با حذف بازارهای دلالی منابع به سمت تولید واقعی حرکت کرده و در نتیجه آن اتفاقات مثبت برای اقتصاد رخ خواهد داد.منبع: ایبنا

کد خبر 416156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =