شاخص بورس به رشد ۵ هزار واحدی اکتفا کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵ هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۴۷هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش صدای بورس، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10میلیارد و 6میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 11هزار و 594میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و 413هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 5 هزار و 847 واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 647 هزار و 855 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه مپنا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 747 میلیون ورقه به‌ارزش 5 هزار و 535 میلیارد تومان در 568 هزار و 276 نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 48واحد رشد کرد و در ارتفاع 17 هزار و 339 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، پتروشیمی تندگویان و آهن و فولاد ارفع بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

کد خبر 416083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =