هلدینگ آتیه صبا بورسی می‌شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی از ورود هلدینگ آتیه صبا به عنوان دومین هلدینگ از زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی به بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، اکبر افتخاری در مجمع عمومی سالانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ با اشاره به عملکرد مالی مثبت این شرکت طی سالهای فعالیت، گفت: مقدمات پذیرش آتیه صبا در بورس در حال انجام است و امیدوارم با پیگیری هایی که از ابتدای ورودم به صندوق داشتم در ماه های آینده شاهد حضور شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به عنوان دومین هلدینگ صندوق در تابلو بورس اوراق بهادار باشیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی در ادامه با بیان اینکه ترکیب سبد دارایی های هلدینگ آتیه صبا از جنبه تنوع فعالیت شرکت های تابعه متنوع است، بر ضرورت نظم دهی و سامان بخشیدن آنها تاکید کرد و افزود: بسیاری از شرکت های این هلدینگ برای گذشته هستند و باید در خصوص کیفیت استمرار فعالیت آنها در آنیده تصمیم گیری شود، چرا که اداره کردن این شرکت ها با تجهیزات و تکنولوژی قدیمی دشوار است و نیازمند ساماندهی جدی در ساختارشان هستند.

افتخاری با تقدیر از عملکرد مدیرعامل شرکت آتیه صبا، گفت: دکتر عظیمی پور با اقدامات خود در مدت کوتاه حضورشان در این شرکت یکی از دغدغه های صندوق بازنشستگی که ارتقای شفافیت در عملکرد می باشد، را برطرف کردند و این جای تشکر جدی دارد. ما انتظار داریم بزودی تنوع سرمایه گذاری ها و بهبود ترکیب پورتفوی سبد بورسی و غیر بورسی نیز نقشه راه آینده این هلدینگ باشد.

وی تصریح کرد: امیدوارم مدیران آتیه صبا  با جدیت و با نگاه  به شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی که بعضا آورده و سرمایه گذاری اندکی را می خواهند و در عوض بازدهی بالایی را ایجاد می کنند را در الویت سرمایه گذاری های خود قرار دهند و ما هم در صندوق آمادگی کامل داریم که هرگونه کمکی را جهت هموار کردن این مسیر انجام دهیم.

ورود آتیه صبا به بورس با استقبال سهامداران مواجه خواهد شد

همچنین معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در مجمع عمومی سالانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ضمن تشکر از اقدامات تیم مدیریتی  هلدینگ آتیه صبا اظهار کرد: شما توانسته اید در مدت کوتاه حضورتان در این شرکت با کوششی که داشتید انضباط مالی خوبی را بر شرکت حاکم کنید و برای ایجاد شفافیت تلاش های خوبی صورت گرفته و جای تقدیر است.

حجت الله میرزایی با اشاره به حداکثر سازی شفافیت در شرکت ها تاکید کرد: امیدوارم با ورود شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به بورس به عنوان یک شرکت کاملاً شفاف، سالم و پاک در سطح ملی با استقبال تمام سهامداران بورس مواجه شود.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تغییر مدیران و اصلاح ترکیب مدیریتی به میزان زیادی در بهبود شرکت و اداره دارایی های بخش عمومی می تواند موثر واقع شود، تصریح کرد: واقعیت این است که از سال 1394 بیش از یک سوم وقت مدیران وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ستاد و در صندوق بازنشستگی کشوری صرف مسائل و مشکلات موجود در شرکت های تابعه هلدینگ آتیه صبا شده است و شاید می توان گفت آتیه صبا پر مسئله ترین و پرحاشیه ترین هلدینگ وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری بوده است، البته بخشی از این مسئله ناشی از ترکیب شرکت هایی است که تناسب و تجانسی با هم نداشته اند.

حجت الله میرزائی با بیان این امر که خوشبختانه گزارشی که امروز ارائه شد نشان می دهد دوران بی انضباطی مالی در این هلدینگ طی شده است و امروز به دوران بسیار خوب و امیدوار کننده ای رسیده است. افزود : معتقدم این استراتژی که مقام عالی وزارت و صندوق بازنشستگی کشوری در پیش گرفته اند و آن بورسی کردن شرکت ها است در واقع تنها راهی است که راه تکرار خطا در آینده را خواهد بست و این شفافیت به راهی بی بازگشت برای بنگاه ها تبدیل خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدوارم که شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا تا اوایل آبان ماه وارد بورس شود و از دوستان سازمان بورس هم تقاضا دارم در این مسیر تسریع کنند.


عرضه آتیه صبا یکی از عرضه های قابل توجه زیر مجموعه های وزارت کار خواهد بود

در پایان نیز مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در 6 ماه گذشته گفت: اگر اتفاق مثبتی دیده می شود حاصل کار گروهی مدیرانی است که در راس آنها همدلی و هماهنگی در هیأت مدیره می باشد.

سید علیرضا عظیمی پور تصریح کرد: در واقع ترجیع بند اقدامات ما حفظ و ارتقاء ارزش ذخایر صندوق بازنشستگی کشوری می باشد و به امید خدا حمایت های که در گذشته داشته ایم و حتماً در آینده نیز شامل حال ما خواهد بود و با هدایت دوستان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری انشااله بتوانیم در مقابل بازنشستگان عزیز رو سفید باشیم.

مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا اظهار کرد: امیدوارم با ورود شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به بورس یکی از عرضه های قابل توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بعد از شستا شاهد باشیم و این صرفاً ورود یک شرکت سرمایه گذاری به بورس نیست بلکه ورود شرکتی است که در گذشته چندان شفاف نبوده و همواره دچار حاشیه هایی بوده است و این مهم دوچندان قابل توجه خواهد بود.

کد خبر 416059

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =