سقف پذیره نویسی دارا دوم چقدر است؟

مدیر صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم با بیان اینکه جمع پذیره نویسی دارایکم و پالایشی یکم ۵ میلیون تومان است، گفت: اگر کسی فرضا دارایکم را ۲ میلیون تومان خریده باشد این صندوق را ۳ میلیون تومان می‎تواند بخرد.

 به گزارش صدای بورس، داوود رزاقی، مدیر صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه پذیره نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۱۹ شهریور ماه ادامه دارد، گفت: سهام ۴ پالایشگاه معتبر و بزرگ کشور یعنی پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز هرکدام ۱۵ درصد، جزو دارایی‌های این صندوق منظور شده است.

رزاقی افزود: مصوبه هیئت وزیران سقف پذیره نویسی دو صندوق را به صورت همزمان ۵ میلیون تومان تعیین کرده است یعنی اگر کسی دارایکم را خریده باشد رقمی که می‌تواند این صندوق را بخرد جمعاً ۵ میلیون تومان است، به عبارت دیگر اگر دارایکم را ۲ میلیون تومان خریده باشد این صندوق را ۳ میلیون تومان، اگر دارایکم را ۱ میلیون تومان خریده باشد، این صندوق را ۴ میلیون تومان و اگر دارایکم را نخریده باشد، این صندوق را ۵ میلیون تومان می‌تواند بخرد.

رزاقی درباره محدودیت سنی این صندوق گفت: هر شخص حقیقی ایرانی که دارای کد ملی است می‌تواند این صندوق را بخرد و محدودیت سنی در آن قرار ندارد بنابراین کسانی که کدملی ندارند، ایرانی نیستند و  شرکت‌های حقوقی نمی‌توانند این صندوق را خریداری کنند.

وی تصریح کرد: افرادی که کد بورسی ندارند برای خرید نیاز به ثبت نام در سجام ندارند اما چون معامله این صندوق در سازمان بورس اوراق بهادار انجام می‌شود برای معامله آن باید برای گرفتن کد بورسی اقدام کند./مهر

کد خبر 415712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =