خریداران دارا اول برای خرید ETF دولتی دوم از تخفیف برخوردار می شوند؟

کسانی که صندوق دارا اول را قبلا با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کردند میتوانند تفاوتش را تا ۵ میلیون تومان با همین تخفیف خریداری کنند.

به گزارش صدای بورس، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: کسانی که صندوق دارا اول را قبلا با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کردند میتوانند تفاوتش را تا ۵ میلیون تومان با همین تخفیف خریداری کنند.

علیرضا صالح در خصوص عرضه صندوق ETF، دارا دوم بیان کرد: طبق اعلام دولت قرار است، روز چهارشنبه (پنجم شهریور) عرضه صندوق پالایشی یکم با نماد پالایش که شامل سهام پالایشگاه‌های تهران، بندر عباس، تبریز و اصفهان می‌شود، عرضه شود.

وی افزود: مردم می‌توانند از فردا صبح تا چهارشنبه دو هفته آینده از طریق درگاه‌های بانک‌ها یا کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی این صندوق کنند. برای خرید سهام صندوق پالایشی دارا دوم محدودیت سنی وجود ندارد و افراد با حداقل اطلاعات هویتی می‌توانند پذیره نویسی را انجام دهند.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: هدف دولت این است که سرمایه‌های خرد مردم وارد بازار شود و به سمت تولید حرکت کند.

صالح تصریح کرد: این صندوق‌ها قرار است با ۲۰ درصد تخفیف و بر اساس قیمت پایانی امروز نماد چهار شرکت پالایشی پذیره نویسی شود.

وی اظهار کرد: افرادی که کد بورسی دارند، می‌توانند از طریق کارگزاری‌ها اقدام به پذیره نویسی کنند و افرادی هم که کد بورسی ندارند می‌توانند با استفاده کارت ملی به بانک‌ها مراجعه کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی که صندوق دارا یکم را به ارزش دومیلیون تومان خریداری کردند این فرصت را دارند که صندوق دارا دوم را تا سقف پنج میلیون تومان پذیره‌نویسی کنند.

کد خبر 415656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =