نماد شرکت سرمایه‌گذاری استانی تهران از البرز جدا می‌شود؟/ قابلیت مدیریت سهام عدالت در بورس از کی؟

علایی گفت: بحث پرتفوی این شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و افزایش سرمایه‌ها قطعی شده و طبق برنامه به زودی، مشمولانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند قابلیت خرید و فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را خواهند داشت.

به گزارش صدای بورس،در اردیبهشت ماه بحث آزادسازی سهام عدالت و شیوه و روش‌های اجرایی آن به تصویب رسید و در نهایت منتج بر این شد که از ۴۹ میلیون و ۹۹۰ هزار نفر مشمول سهام عدالت هستند ۱۹ میلیون نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند.

حسن علایی، معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی در این خصوص اظهار داشت: باقی مانده مشمولین سهام عدالت در قالب شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی می‌شوند و اقدامات لازم در این خصوص به صورت مشترک توسط سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سمات در دست اقدام است.

پربازدیدهای امروز

محبوب‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام (۹۹/۶/۲)
فروش بلوکی سهام عدالت به شرط تضمین سود
جزئیات قیمت رسمی انواع ارز امروز (۹۹/۶/۲)
سه نکته مهم برای خرید خودرو

علایی افزود: بحث پرتفوی این شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و افزایش سرمایه‌ها نیز قطعی شده و طبق برنامه به زودی، مشمولانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند قابلیت خرید و فروش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را خواهند داشت.

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی در ادامه اشاره داشت: ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی با نماد خودشان در بازار پذیرفته خواهد شد. این در حالی است که تنها استان تهران و البرز در حال حاضر مشترک خواهند بود که همچنان در حال رایزنی برای جداسازی نماد این دو استان هستیم. هم اکنون در مرحله مقدماتی به سر می‌برد که پس از نهایی شدن باید به تایید شورای عالی بورس برسد.

منبع: سنا

کد خبر 415580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =