ETF  دوم را با کد ملی می توان گرفت

مدیرعامل سازمان بورس گفت:ETF  دوم را با کد ملی می توان گرفت. معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهادهای مالی انجام شود. بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

به گزارش صدای بورس، ‌مدیرعامل سازمان بورس در خصوص ای تی اف دوم دولت، گفت: مجوزها از طریق سازمان بورس داده شده و به‌ موقع انجام‌ خواهد شد.
وی افزود: عرضه این صندوق عمومی است و از طریق درگاه‌های بانکی و بورس انجام می‌شود.
قالیباف ادامه داد: تعیین قیمت‌ در خصوص صندوق دوم مهم است که توسط هیات دولت در حال بررسی است. سبد ای تی اف‌ دوم پالایشی‌ها هستند که افراد با کد ملی می‌توانند صندوق دوم را بگیرند.

 وی در خصوص شرایط منفی بازار طی چند روز اخیر اظهار کرد: وضعیت بازار همواره تابع عرضه و تقاضاست. سرمایه گذاران باید بدانند که همیشه بازار صعودی نیست، بلکه قیمت ها از متغیرهای ‌موجود و اخبار و واقعیت های روز تاثیر می گیرد و این بازار همواره با ریسک همراه است.  

دنبال ارتقای سیستم معاملات هستیم
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: تصمیمات اخیر شامل بازگشت ساعت معاملات، افزایش حدنصاب در صندوق های بادرآمد ثابت به ۱۵ درصد و افزایش حداعتباری کارگزاری ها با توجه وضعیت‌ روز ‌و در جهت تقویت بخش تقاضا انجام شد. البته درحال بررسی برای افزایش و ارتقای سیستم معاملات و رفع کندی آن نیز هستیم.
وی همچنین اجرای سهام شناوری را مناسب دوران رونق دانست و عنوان کرد: در شرایط فعلی، عرضه ای در این راستا انجام نخواهد شد.
رییس سازمان بورس تصریح کرد: بازار سرمایه همچنان توانایی صعود دارد ولی هرچقدر این افزایش با شیب ملایمتری صورت بگیرد، مناسبتر است. در چند هفته گذشته با وجود ریزش در بازار متغیرهای بنیادی بازار تغییری نکرده است.

سهام عدالت در شورای عالی بورسی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه امروز شورای عالی بورس را در راستای حمایت از بازار عنوان کرد و گفت: امروز در مورد سهام عدالت در شورای عالی بورس بررسی هایی انجام و قرار شد تا از اعتبارات کافی برای خرید سهام عدالت استفاده شود. سهام عدالت جزو سهام مهم و شرکت‌های بزرگ بازار است، ضمن اینکه قرار شد تا معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهادهای مالی انجام شود. بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

در بازار سرمایه صبر و حوصله داشته باشید
وی به سرمایه گذاران توصیه کرد: مازاد دارایی خود را به بازار وارد کنند. بازارسرمایه، بازاری ‌است که سرمایه گذار باید در آن حوصله داشته و صبر پیشه کند. همچنین سرمایه‌گذار باید در نظر داشته باشد که بازده‌ بازار سرمایه‌ در بلند مدت بیشتر از بازارهای دیگر است.

 اتفاقات اخیر در بورس در راستای اصلاح شاخص بوده است
سلاح ورزی، عضو شورای عالی بورس ، از حمایت های هوشمند دولت از بازار سرمایه خبر داد و گفت: در جلسه ای که امروز با حضور اعضا تشکیل شد، اعضای شورای عالی اظهار داشتند که اتفاقات چند روز اخیر در راستای اصلاح شاخص بوده است.

ذات بورس با نوسان همراه است
سلاح ورزی افزود: نظر اعضای شورای عالی بورس به اتفاق آرا این بود که تحولات اخیر بازار سرمایه ایران به نوعی اصلاح معمول بوده که در ذات بازار سرمایه است و نمی توان از آن تلقی ریزش داشت.

وی تصریح کرد: همه بورس های‌دنیا، توام با ریسک هستند و در واقع، ذات بورس با نوسان همراه است.

وی در رابطه با اصلاح اخیر صحبت و ابراز امیدواری کردند که بازار سرمایه همچنان با رونق به مسیر خود ادامه خواهد داد. سهامداران خود را بیش از پیش به دانش بورسی‌ تجهیز کنند و سرمایه های اصلی خود را به بورس ‌نیاورند و در صندوق‌ها سرمایه گذاری کنند.  

منبع: سنا

کد خبر 415548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =