الزام ثبت کد ملی برای معاملات  طلای بالای ۱۵ میلیون تومان

ثبت کد ملی برای معاملات طلا و سکه بالای ۱۵ میلیون از امروز اجرایی است

به گزارش صدای بورس، ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه فروشندگان و  سازندگان طلا، جواهر نقره و سکه تهران ثبت کارت ملی برای خرید و فروش معاملات طلا و سکه را الزامی دانست و گفت: در معاملات بالای ۱۵ میلیون تومان باید شماره  کارت ملی ثبت شود و در فاکتور نیز ثبت شود.

وی افزود: این شیوه جدید معاملات طلا و سکه از امروز یکم شهریور ۹۹ اجرایی است.

محمد ولی افزود: ثبت کد ملی در برخی از بازارهای کشور اجباری است و باید این موضوع هر چه سریع تر در طلا و سکه نیز اجرایی می شد.

ثبت کد ملی در کوتاه مدت کاهش مراجعه به بازار طلا را در پی خواهد داشت

عبادلله محمد ولی، کارشناس و تحلیل گر بازار طلا در ارتباط با تاثیر الزام کارت ملی برای خرید و فروش طلا به صدای بورس گفت:  با اجرایی شدن این ابلاغیه در مرحله اول و در کوتاه مدت امکان واکنش از سوی مشتریان نسبت به این موضوع وجود دارد، یعنی خرید و فروش و مراجعه کننده به بازار طلا کمتر باشد اما بعد از  گذشت زمان و عمومیت، روال به شکل قبل باز خواهد گشت.

وی  با بیان این که ثبت کد ملی برای معاملات طلا و سکه راهکاری برای جلوگیری از فرار مالیاتی و پول شویی است، گفت: این روال موجب می‌شود جلوی فرار مالیاتی در معاملات طلا و سکه گرفته شود و عدالت اجتماعی و اقتصادی اجرایی شود.

وی خاطر نشان کرد: بازار غیر شفاف با این روال به سمت شفافیت سوق پیدا می کند و فرار مالیاتی ها ریشه کن می‌شود.

کشتی آرا  اظهار بی اطلاعی کرد

این در حالی است که محمد کشتی آرای، نائب دوم  اتحادیه فروشندگان و  سازندگان طلا، جواهر نقره و سکه تهران ضمن اظهار بی اطلاعی از لزوم نیاز ثبت کارت ملی برای خرید و فروش طلا گفت: هرگونه ابلاغیه ای در ارتباط با نحوه خرید و فروش ابتدا در سایت اتحادیه طالا و جواهر درج می شود و سپس رسانه ای می‌شود.  

کد خبر 415539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =