جهش تولید، فروش و سود صنایع شیر ایران

بررسی عملکرد ۳ ماهه هلدینگ صنایع شیر ایران (از شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری) نشان از رشد دسته جمعی شاخصه‌ها دارد.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع شیر ایران (پگاه)، بررسی عملکرد ۳ ماهه فعالیت شرکت‌های تابعه صنایع شیر ایران در نشست مدیران ارشد این شرکت نشان داد سال ۹۹ با رویکرد تازه صندوق بازنشستگی تفاوتی معنادار با گذشته پیدا کرده است.

عبدالله قدوسی، مدیرعامل صنایع شیر ایران در نشست فصلی شرکت‌های پگاه با حضور مدیران ارشد صنایع شیر ایران و مدیران عامل شرکت‌های تابعه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان تمایزهای اخیر توضیح داد: عملکرد سه ماه اول سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در حوزه‌های دریافت روزانه شیر خام رشد ۲۴ درصدی و در بخش فروش مقداری ۱۱ درصد بهبود داشته است.

وی در خصوص دیگر شاخص‌ها هم گفت: روند صادراتی شرکت با وجود شرایط خاص اپیدمی کرونا و تحریم‌های ظالمانه نیز صعودی بود و صادرات مقداری در این دوره ۳۵ درصد و سود تجمیعی نیز ۱۰۷ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل صنایع شیر ایران افزود: در مجموع، روند صعودی شاخصه‌ها در چهار ماه اول سال جاری در حوزه‌های دریافت شیر خام ۲۴ درصد، فروش مقداری ۱۱ درصد، صادرات مقداری ۴۳ درصد و سود تجمیعی ۱۱۹ درصد رشد داشته است.

قدوسی به برنامه‌ریزی صورت گرفته و کار گروهی اشاره و تاکید کرد: یکسان‌سازی فرمول محصولات در حوزه فروش داخل و صادرات در کنار توسعه فروش برنامه‌هایی است که با تولید محصولات جدید بر اساس نیاز بازار و کاهش قیمت تمام شده در دستور کار شرکت‌های گروه قرار دارد.

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به ضرورت تمرکز بر اجرای منشورهای دهگانه ابلاغی تصریح کرد: این اهداف حاصل تجربیات خبرگان صنایع شیر ایران در حوزه‌های مختلف است که اکنون به عنوان نقشه راه پیش‌روی ماست که با در نظر گرفتن سلیقه‌های متفاوت تلاش دارد تا بهره‌گیری از ظرفیت‌های منابع انسانی را اولویت صنایع شیر ایران در حوزه منابع انسانی بداند.

گفتنی است، در این نشست بر اساس ارزیابی شاخص‌ها در گروه شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های پگاه اصفهان، لرستان، گلپایگان، زنجان و گلستان و در حوزه توزیع بازار گستر پگاه مناطق چهار، پنج و یک و در گروه شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروی شرکت‌های همدان، فارس، سلماس حائز رتبه شدند.

کد خبر 415138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =