افتتاح فاز دوم شرکت فولاد روهینا جنوب

فاز دوم شرکت فولاد روهینا جنوب دزفول به صورت ویدئوکنفرانس در ارتباط با رئیس جمهور و با حضور علیرضا شهیدی و خداداد غریب پور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، نهم مردادماه ۱۳۹۹ در شهرستان دزفول به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح اظهار کرد: فاز دوم شرکت فولاد روهینا با محصولات شمش فولاد و سازه کربنی به ظرفیت ۴۵۰ تن و تولید سالانه ۴۵۰ تن میلگرد آژدار به صورت کلاف و شاخه‌ای، امروز به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این فاز با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال و ۱۵۰ میلیون دلار، معادل ۲۶ میلیارد ریال از بانک‌های عامل سازمان صمت و با مساحتی حدود ۳۶۱ هزار و ۸۰۱ متر مربع و با توان برق ۶۵ مگابایت برق به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در این فاز ۴۰۰ تن به صورت مستقیم و دو هزار تن به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در ادامه گفت: فاز اول کارخانه فولاد روهینا که در سال ۱۳۹۵ به بهره‌برداری رسید، با وارد کردن شمش فولاد به صورت آماده به تولید میلگرد و نورد می‌پرداخت که خوشبختانه با افتتاح فاز دوم، شمش فولاد هم در این کارخانه تولید می‌شود.

وی افزود: این تکنولوژی تا به حال در خاورمیانه فعال نبوده و به علت آنکه با نورد گرم آهن قراضه به سمت تولید مستقیم میلگرد می‌رود، ۳۰ درصد انرژی کمتر صرف می‌کند که صنعت سبز به شمار می‌آید.

استاندار خوزستان در پایان سخنان خود اظهار کرد: هر سرمایه‌گذاری که بتواند شغل و سرمایه برای استان ایجاد کند قطعا از آن حمایت خواهیم کرد؛ طرح‌های فولادی دیگر نظیر طرح کارخانه مگا مدول آهن اسفنجی (زمزم ۳) فولاد خوزستان، یک میلیون تنی فولاد اندیمشک، یک‌ و نیم میلیون تنی خرمشهر و طرح توسعه شادگان در دست اقدام است و برخی از آنها امسال افتتاح خواهند شد.

کد خبر 415095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =