صدر نشینی «آرمان سپهر آشنا»

هفته‌ای که گذشت شاهد افزایش در نماگر بازار سرمایه به شکل آرامتری نسبت به هفته‌های قبل بودیم. بعد از افزایش قابل توجه شاخص کل در چند ماه اخیر، نیاز به اصلاح در این نماگر دور از انتظار نیست و به نظر می‌رسد شاخص برای یک اصلاح قابل توجه در حال آماده شدن است.

شاخص کل بورس در این هفته از ۱,۹۲۵ هزار واحد، با ۹ هزار واحد افزایش، به ۱,۹۳۴ هزار واحد رسید. صندوق‌های سرمایه‌گذاری، به ویژه صندوق‌های سهامی و مختلط همچنان در این هفته هم جهت باروند کلی بازار توانستند در صدر صندوق‌های پربازده قرار بگیرند. «آرمان سپهر آشنا»، «مشترک رشد سامان» و «توسعه پست بانک» به ترتیب با کسب ۷.۱، ۶.۰ و ۴.۹ درصد بازدهی، عنوان پربازده‌ترین صندوق‌های هفته را از آنِ خود کردند.

هفته گذشته علاوه بر بورس، ورود پول به صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز مثبت شد. خالص ورود وجه نقد به کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری ۵۶.۱ هزار میلیارد ریال بود که صندوق‌های با درآمد ثابت با ۴۰.۵ هزار میلیارد ریال بیشترین ورود وجه نقد را داشتند. در این هفته صندوق‌های سهامی ورود ۷.۲ هزار میلیار ریال و صندوق‌های مختلط ورود ۲.۳ هزار میلیارد ریال را تجربه کردند. نماگر خالص ارزش دارایی‌های صندوق‌ها در انتهای هفته بر روی عدد ۳ میلیون و ۲۴۵ هزار میلیارد ریال ایستاد. صندوق‌ها به طور کلی ۴۵ درصد از دارایی‌ها را در وجه نقد و سپرده بانکی، ۳۰ درصد اوراق بدهی و ۲۳ درصد در سهام مستعد سرمایه‌گذاری کرده.

  • هفته نامه ۳۶۲ اطلاعات بورس، صفحه ۲
کد خبر 415075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =