ایجاد بیش از هزار اشتغال جدید در مازندران با تسهیلات بانک توسعه تعاون

مدیر شعب استان مازندران در جلسه‌ای با حضور اصحاب رسانه از اعطای تسهیلاتی بالغ‌بر ۷۵۴ میلیارد ریال در قالب طرح اشتغال روستایی و عشایری، از سوی بانک توسعه تعاون در این استان خبر داد.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، احمدی در این جلسه‌ به تشریح گزارش عملکرد شعب این استان در خصوص اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری پرداخت. وی ضمن تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از دو منظر کمیت و کیفیت طرح‌های ارائه‌شده و نیز اثرات منطقه‌ای، مورد تأکید و توجه بانک توسعه تعاون بوده است، گفت: علاوه بر تلاش برای پاسخگویی حداکثری به طرح‌های ارائه‌شده از سوی متقاضیان، موضوع نظارت جدی در اجرا در حین و حتی پس از اتمام، از اولویت‌هایی بوده که در دستور کار قرار داشته و به لطف خدا بانک توسعه تعاون در این زمینه تاکنون عملکرد قابل قبولی ارائه کرده و تأکید مقام محترم استاندار بر این مطلب، صحت عملکرد بانک توسعه تعاون در استان مازندران را به اثبات رسانده است.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون در استان مازندران با بیان این مطلب که طرح اشتغال روستایی و عشایری از طرح‌های ممتاز نظام بانکی در سال‌های اخیر است و نرخ سود بی‌سابقه ۴ و ۶ درصدی در این طرح، فرصت بی‌بدیلی جهت توسعه و پایدارسازی اشتغال فراهم کرده است، افزود: در این طرح بزرگ طی ۴ مرحله پیشین، ۱۰۲۸ طرح و پرونده مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت که از آن میان ۷۴۲ پرونده با بودجه‌ای بالغ‌بر ۷۵۴ میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفتند و تعداد ۷ پرونده با حدود ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات درخواستی، در حال بررسی است.

بر این اساس بیش از ۸۸ درصد از مجموع سهمیه تخصیصی ۸۶۰ میلیاردی به استان مازندران تاکنون تحقق‌یافته و تسهیلات اعطایی بانک توسعه تعاون تاکنون منجر به اشتغال بیش از ۱۰۰۰ نفر در این استان شده است.

وی در پایان تصریح کرد: در خصوص طرح‌های جدید کارا لازم است متقاضیان ابتدا در سیستم کارا طبق شرایط، ثبت‌نام کنند و بعد از ارجاع، پرونده‌ها از سوی بانک مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

کد خبر 414932

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =