رشد ۲۵۰ درصدی سود «اوان» در فصل نخست

مبین وان یکی از شرکت‌های پیشتاز و در حال توسعه حوزه دیجیتال است که با توجه به زیرساخت‌های موجود در این شرکت، هر روز شاهد ارائه خدمات جدید و متنوع‌تر شدن محصولات و فضای کسب و کار «اوان» هستیم. در این روزها که کرونا بسیاری از کسب و کارها را با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو کرده، صنعت دیجیتال با توجه به افزایش نیاز به استفاده از خدمات بر بستر دیجیتال و افزایش استفاده از فضای مجازی و الزام به رعایت فاصله اجتماعی در میان افراد با اقبال بیش از پیش روبه‌رو است به نحوی که درآمد شرکت‌های فعال در این حوزه با تحول قابل توجهی مواجه است و مبین وان کیش نیز تا این لحظه از این تحول جا نمانده است.

به گزارش صدای بورس، مبین وان با سبد متنوعی از محصولات و سرمایه‌گذاری‌ها در فین تک، خدمات پرداخت، رمزارز، ایرمدیا، محتوای ویدیویی، خدمات رایانش ابری، خدمات پایه اپراتوری و... آماده است تا شاهد تحولی در عملیات، درآمد و ثروت‌سازی باشد.

مسعود وکیلی نیا، مدیرعامل مبین وان کیش به منظور تبیین برنامه‌های سال مالی ۹۹ شرکت متبوعش پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور سالانه این شرکت در گفت‌وگو با بورس ۲۴ به تشریح برخی وارد پرداخت.

دیجیتال، صنعتی کم ریسک اما پر سود

 مبین وان با توجه به نوع کسب و کار و برنامه‌های توسعه‌ای متنوعی که دارد، همواره در مسیر رشد در تمام حوزه‌های کسب و کاری خود قرار دارد و به طور مداوم در حال توسعه و رشد فعالیت‌های مجموعه است. وی درباره استراتژی‌های سال جاری شرکت گفت: با توجه به برنامه‌هایی که در حوزه سرمایه‌گذاری بر فین‌تک‌ها در دستور کار داریم و نتایج بسیار خوبی که در ادوار گذشته از سرمایه‌گذاری و فروش در این حوزه عملیاتی کردیم، اهتمام ویژه به توسعه این بخش داریم.

«اوان» رکورد سودآوری را جابه جا کرد

وکیلی نیا گفت: انتظار داریم با توجه به برنامه‌های در دست اقدام حداقل رشد ۱۰۰ درصدی در درآمد سال مالی جاری را شاهد باشیم به نحوی که در سه ماهه نخست امسال سود مجموعه رشد ۲۵۰ درصدی در مقایسه با سه ماهه اول سال گذشته داشته و توانستیم ۵۴ درصد از سود محقق شده سال مالی ۹۸ را در سه ماهه نخست امسال عملیاتی کنیم. با توجه به برنامه‌ها و قراردادهایی که در حال بررسی و انعقاد آن هستیم، انتظار رشد قابل توجه درآمد و به دنبال آن سود شرکت را داریم. از نظر عملیاتی و برنامه‌های توسعه برنامه‌های بسیار خوبی داریم که به تناوب هر یک از این برنامه‌ها به محض اینکه به نتیجه برسد از طریق کدال به سهامداران اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

کرونا و رشد درآمد شرکت‌های حوزه دیجیتال

مدیرعامل «اوان» گفت: اگر چه کرونا از زمان شیوع تاکنون تهدیدی برای کسب و کارها به حساب آمده است، اما شرایط فعلی موجب شده تا افراد جامعه بیش از پیش با صنعت دیجیتال همراه شوند و از خدمات آن بهره ببرند  و شاهد افزایش تقاضا در این حوزه هستیم. ما با زیرساخت‌هایی که در اختیار داریم و با سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه‌های مختلف داشتیم، از فرصت پیش آمده برای خلق ثروت در راستای حفظ حقوق صاحبان سهام بهره بردیم.

فین‌تک‌ها خط جدید درآمدی «اوان»

وکیلی نیا با اشاره به این موضوع که مبین وان برای ایجاد تنوع به سبد محصولات و سبد درآمدی شرکت در حال راه‌اندازی و هموارسازی شرایط برای ورود به خطوط کسب و کار جدید است، گفت: یکی از برنامه‌های جدی ما که انتظار درآمد بسیار مناسبی از آن داریم، توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه فین‌تک است. از اواسط زمستان سال گذشته ما به این حوزه به طور جدی ورود کردیم و بر اساس آمار منتشر شده، موفق به کسب درآمد ۱۵ میلیارد تومانی از این محل در خرداد ماه شدیم که قطعا این روند با سیر صعودی در ماه‌های پیش‌رو ادامه خواهد یافت.

بازار در تسخیر محتوای ویدیویی

مدیرعامل «اوان» در ادامه افزود: مبین وان برنامه‌های خوبی را در حوزه VOD  پیاده‌سازی کرده است و همانطور که می‌دانید، ماهیت کسب و کار ما به نحوی است که درآمدهای ما با یک فاصله زمانی پس از انعقاد قراردادها محقق می‌شود و انتظار داریم درآمدهای ما در حوزه VOD  از شهریور ماه در گزارشات ماهانه قابل مشاهده باشد. خوشبختانه این حوزه با اقبال بسیار خوب کاربران در فضای مجازی روبه‌روست و انتظار داریم درآمد خوبی نیز از این محل کسب شود. وکیلی نیا به حضور سهامدار جدید و آثار مثبت آن بر عملکرد شرکت نیز اشاره کرد و گفت: حضور سهامدار جدید در ترکیب هیئت مدیره و سهامداری مبین وان قطعا آثار مثبتی بر عملکرد شرکت خواهد داشت.

خدمات جدید، محصولات جدید و درآمدهای جدید

وی ادامه داد: بر همین اساس در حوزه ارائه خدمات رایانش ابری ورود کردیم و در گام اول اقدام به انعقاد قراردادی به ارزش یک میلیارد تومان برای اجاره سرور کردیم که در درآمدهای ماه قبل ثبت شده است. طبیعتا با توجه به بسترهای موجود در حوزه ارائه این نوع خدمات در ماه‌های آتی شاهد افزایش درآمد در این بخش نیز خواهیم بود.

به حوزه بلاکچین نیز ورود کردیم

مدیرعامل مبین وان از ورود مبین وان به حوزه بلاکچین نیز رونمایی کرد و گفت: بلاکچین یکی از حوزه‌های جدید در جهان و ایران است و ما با توجه به توان و تخصصی که در حوزه دیجیتال داریم، در این حوزه نیز وارد شدیم و اولین توکن تولید شده در مبین وان را ماه گذشته رونمایی کردیم. این توکن قابلیت این را دارد تا مروادت مالی ما با طرف‌های تجاری را تسهیل کند. بر این اساس مراودات مالی ما و طرف‌های تجاری از طریق این توکن تا سقف ۱۰۰ میلیارد تومان قابلیت عملیاتی شدن را پیدا خواهد کرد که خود یک اقدام جدید در کشور برای ورود به حوزه رمزارزها خواهد بود.

توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه بازی‌های رایانه‌ای  در دستور کار

وکیلی نیا به توسعه فعالیت‌های اوان در حوزه بازی‌های رایانه‌ای پرداخت و گفت: گردش مالی این صنعت در کشور عددی بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در سال است و ما نیز به عنوان یک شرکت فعال در حوزه دیجیتال باید سهم خود در این بازار را افزایش دهیم. در همین راستا در تلاشیم تا عملیات پذیره‌نویسی صندوق گیم به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان تا پایان شهریور سال جاری عملیاتی شود و محصولات جدیدی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنیم. در حال رایزنی با مجموعه‌های مختلفی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای هستیم تا بتوانیم در تولید و توسعه و انتشار بازی‌های رایانه‌ای با آنها مشارکت داشته باشیم.

شرکت‌های توسعه‌ای از رشد بازار جا نخواهند ماند

وی در پاسخ به این سوال که علت کاهش قیمت سهم در مدت اخیر چیست، گفت: مبین وان همواره از بدو عرضه اولیه با روند صعودی در قیمت سهام روبه‌رو بوده است و این امر نیز به دلیل نوع کسب و کار و فضای توسعه‌ای صنعت دیجیتال و شرکت مبین وان بوده است. طبیعتا برخی سهامداران با رشد قیمت سهم و بازدهی چند برابری اقدام به خروج از سرمایه‌گذاری می‌کنند و سهم دست به دست می‌شود. با برنامه‌هایی که در شرکت وجود دارد و حمایت‌هایی که سهامداران عمده از سهام دارند، انتظار داریم «اوان» مسیر گذشته خود را طی کند.

کد خبر 414923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =