ورود «دیران» به بازارهای صادراتی جدید

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت ایران دارو با اشاره به اینکه برنامه افزایش سرمایه این شرکت در دست بررسی است، با صدور اطلاعیه‌ای در سامانه کدال به چند پرسش سهامداران پاسخ داد. نتایج حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی این شرکت را بخوانید.

 به گزارش صدای بورس، فردوس نصیری‌زاده در خصوص طرح‌های توسعه‌ای شرکت گفت: شرکت در نظر دارد خطوط تولیدی جدید احداث و راه‌اندازی نماید که در این خصوص امکان‌سنجی و ارزیابی مقدماتی تهیه و در دست بررسی است. همچنین هدف‌گذاری شرکت جهت تکمیل فازهای GMP  تا پایان سال ۱۴۰۱ است.

وی افزود: شرکت تاکنون ۷۰ درصد از فازهای GMP را تکمیل نموده و با توجه به توقف پروژه بازسازی از ابتدای سال ۱۳۹۷ در نظر دارد تا پایان سال ۱۴۰۱ نسبت به تکمیل الباقی فازهای مربوطه اقدام نماید. بدیهی است مبلغ مورد نیاز جهت تکمیل فازهای پروژه GMP تابعی از نرخ ارز و نرخ افزایش مولفه‌های اجرای آن خواهد بود ولی با توجه به شرایط کنونی، تقریبا به میزان ۶۰.۰۰۰ میلیون ریال جهت تکمیل برآورد می‌شود.

نصیری‌زاده در مورد برنامه شرکت برای تولید محصولات جدید گفت: شرکت اقدام به تولید محصول جدید موکوسیل (که بسیار موثر در بهبود علائم ریوی بیماری‌های ویروسی از جمله کرونا و آنفولانزاست) و امپرازول نموده و با توجه به واردات مواد اولیه VM پروتئین از اروپا با کیفیت بسیار بالا، مجددا این محصول در خط تولید شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ایران دارو اظهار کرد: افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بنا به پیشنهاد هیئت مدیره در سازمان بالادستی در حال بررسی است.

نصیری‌زاده گفت: مواد اولیه وارداتی این شرکت عمدتا از کشورهای چین، هند و کشورهای معتبر اروپایی صورت می‌گیرد.

وی همچنین اضافه کرد: شرکت محصولات خود را در کشورهای عراق، افغانستان، ونزوئلا ثبت کرده و هزینه ثبت دارو در کشورهای مختلف از ۱.۵۰۰ دلار تا ۱۰.۰۰۰ دلار متغیر است.

مدیرعامل شرکت ایران دارو بیان کرد: شرکت بیش از ۵ درصد سهم بازار محصولات مکمل را در اختیار دارد و جزء ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده مکمل است.

وی در خصوص برنامه‌ها و اهداف صادراتی شرکت در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ گفت: از جمله برنامه‌های آتی شرکت، ورود به بازارهای حوزه CIS  و شمال آفریقا، آسیای جنوب شرقی و گسترش عملکرد صادرات در اقلیم کردستان و افغانستان و عراق است.

نصیری‌زاده خاطرنشان کرد: پس از تکمیل و ثبت افزایش سرمایه در جریان، اقدامات بعدی در خصوص افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده صورت می‌گیرد.

کد خبر 414918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =