۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
بازار ETF‌ها داغ است

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی صحبتی از کنسل شدن عرضه ETFها نکردند. حتی رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد ETFها همچنان برقرار است.

به گزارش صدای بورس، حسن قالیباف اصل درمورد مباحثی مبنی بر اینکه ممکن است ETF‌ها متوقف شوند، اظهار کرد: وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی صحبتی از کنسل شدن ETFها نکردند. حتی رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد ETFها همچنان برقرار است.

وی با بیان اینکه باید درخواست ETF از سوی وزارت اقتصاد به سازمان بورس اعلام شود، اظهار کرد: زمانی که درخواست به سازمان ارائه شود، کارها را انجام می دهیم اما تا کنون چنین چیزی اعلام نشده است.

بر اساس این گزارش، دولت قصد داشت باقیمانده سهام خود را سه گروه بانکی و بیمه‌ای، پالایشی، صنایع  فلزی و خودروسازی  در قالب ETF در بازار سرمایه عرضه کند. در این راستا عرضه نخستین ETF که شامل گروه بانکی و بیمه‌ای بود، چندی پیش با نماد دارایکم صورت گرفت و گفته می‌شود گروه بعدی، صنایع فلزی و خودرو است که شامل فولاد مبارکه و صنایع مس و سهام متعلق به دولت در سایپا و ایران خودرو می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 414684

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =