خریداران مجازی ETF ها به بانک مراجعه کنند

افرادی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند و پول خود را پس بگیرند. 

به گزارش صدای بورس، ‌باتوجه به اینکه برخی از خریداران سهام دولتی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی اقدام به خرید سهام کرده‌اند و با مشکل اضافه برداشت از حساب‌شان مواجه بودند، معاون وزیر اقتصاد در این زمینه با اعلام اینکه اکنون هیچ پول اضافه‌ای نزد صندوق ETF نیست، گفت: افرادی که از طریق اپلیکیشن‌های پرداخت، سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند و پول خود را پس بگیرند. 

با توجه به اینکه برای خرید سهام دولتی می‌شود از سه طریق بانک، کارگزاری و اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی اقدام کرد، در خرید اولین سهام، برخی از خریداران با مشکل اضافه برداشت مواجه شدند که معاون وزیر اقتصاد به افرادی که از بانک و کارگزاری سهام دولتی خریداری کرده بودند، گفت که برای برگشت پول‌ به حساب‌شان به بانک و کارگزاری خود مراجعه کنند. 

اما در این بین، برخی از خریداران سهام دولتی هم هستند که به دلیل شیوع ویروس کرونا و این‌که مراجعه حضوری به بانک‌ها کمتر شود، شرایطی برای آنها فراهم شده بود تا متقاضیان این سهم بتوانند از طریق یکی از اپلیکیشن‌های پرداخت اقدام به خرید کنند که آنها هم مانند سایر خریداران با مشکل اضافه‌برداشت مواجه شدند.

در پی طرح این موضوع، معاون وزیر اقتصاد توضیح داد: اکنون هیچ پول اضافه‌ای از مردم در صندوق ETF وجود ندارد و تمام اضافه برداشت‌ها به بانک‌ها و کارگزاری‌ها برگشت داده شده و از هر فرد در این صندوق تا سقف دو میلیون تومان موجود است.

معمارنژاد اظهار کرد: افرادی که از اپلیکیشن‌های پرداخت بانکی سهام دولتی خریده‌اند به بانک مراجعه کنند. به عنوان مثال اپلیکیشن "آپ" زیرنظر بانک ملی است و خریداران سهام دولتی برای برگشت پول اضافه خود از این اپلیکیشن باید به این بانک مراجعه کنند. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجاکه هیچ پول اضافه‌ای نزد صندوق نیست، افرادی که همچنان اضافه برداشت از حساب‌شان برای خرید سهام دولتی برنگشته است، می‌توانند از طریق ارتباط با سامانه ارتباطات مردمی وزارت امور اقتصادی و دارایی به نشانی sem.mefa.ir یا تماس با معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی این وزارتخانه (۱۵_۳۹۹۰۲۳۱۴) مشکل خود را حل کنند.

منبع: ایرنا

کد خبر 414681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =