هر سهم «آریا» ۸۷۴ تومان سود گرفت

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پلیمر آریاساسول تقسیم ۸.۷۴۰ ریال سود برای هر سهم را تصویب کرد. درآمد عملیاتی شرکت در سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۸۹.۵۹۴ میلیارد ریال و سود خالص آن معادل ۴۲.۱۸۹ میلیارد ریال بود.

به گزارش صدای بورس، در این مجمع که با حضور اکثریت سهامداران شرکت برگزار شد، امیرحسین بحرینی، مدیرعامل «آریا» با تشریح فعالیت­های شرکت و برنامه­های آینده، رشد ۵۲ درصدی فروش، رشد ۴۱ درصدی سود عملیاتی در مقایسه با سال قبل، شکستن رکورد تاریخی تولید واحدهای پلی­اتیلنی ۳۰۰ هزار تنی کشور با تولید ۳۸۶ هزار تن پلی‌اتیلن سنگین و متوسط و ۳۷۰ هزار تن پلی‌اتیلن سبک را از مهمترین دستاوردهای شرکت معرفی کرد.

وی همچنین ثبت رکورد جهانی تولید مستمر بدون وقفه واحد پلی‌اتیلن سبک برای مدت ۲۰۱ روز پیاپی، ثبت رکورد تولید بدون وقفه پلی‌اتیلن سنگین و متوسط به مدت ۶۰۴ روز، انجام موفقیت­آمیز پروژه افزایش ظرفیت و رفع گلوگاه‌های واحد الفین از سه منظر مدت زمان، هزینه و کیفیت برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن اتیلن بیشتر، ثبت نماد آریا در بازار دوم فرابورس ایران به عنوان اولین شرکت پذیرفته شده در بازار سرمایه کشور با استفاده از ظرفیت سهام ممتاز، و رفع تعهد و برگشت کامل ارز حاصل از صادرات را از دیگر موفقیت­های شرکت دانست.

بحرینی افزود: فاز اجرایی پروژه ارزش آفرین احداث واحد جدید پلی­اتیلن با ظرفیت سالانه ۳۰۰ هزار تن در سال جاری آغاز و در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت پلیمر آریاساسول همچنین به مهمترین موفقیت‌های داخلی و بین‌المللی این شرکت در سال گذشته از جمله کسب تندیس زرین و عنوان ”صنعت برگزیده صنایع سبز کشور“ از سازمان حفاظت محیط زیست برای سومین سال پیاپی، کسب عنوان صادرکننده نمونه کشوری، تولید محصول تخصصی و با ارزش افزوده بالای پلی‌اتیلن گرید باک خودرو در واحد پلی­اتیلن سنگین و متوسط، و برگزاری مجمع عمومی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، طی کمتر از یک ماه بعد از پایان سال مالی (۲۸ فروردین ۱۳۹۸) به عنوان اولین و تنها شرکت صنعت نفت و پتروشیمی و اخذ گزارش مطلوب حسابرسی اشاره کرد.

آریا با تولید سالانه حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن، سودآورترین پتروشیمی کشور و از تولیدکنندگان عمده اتیلن و پلی­اتیلن در خاورمیانه با اعتبار جهانی و یکی از شرکت­های جذاب و بنیادی بازار سرمایه کشور است که در ۷ خرداد سال جاری سهام آن در بازار دوم فرابورس عرضه و رکورد بالاترین مشارکت در تاریخ عرضه‌های اولیه کشور را با مشارکت ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۴۲ کد معاملاتی به نام خود ثبت کرد.

کد خبر 414371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =