هر سهم «مبین» ۱۸۵ تومان سود گرفت

مجمع عمومی عادی سالانه مبین انرژی خلیج فارس با تصویب صورت‌های مالی و تقسیم سود ۱۸۵ تومانی معادل ۹۰ درصد سود محقق شده بین سهامداران برگزار شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی شرکت مبین انرژی خلیج فارس، این مجمع ساعت نه صبح امروز در پژوهشگاه صنعت نفت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و به ریاست سعید محبی‌فر معاون مالی و سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج فارس و با حضور سایر ارکان مجمع تشکیل شد.

علیرضا شمیم، مدیرعامل مبین انرژی خلیج فارس در گزارشی به بیان دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این شرکت پرداخت.

خرید پتروشیمی آپادانا، شروع عملیات تعویض لوله‌های GRP انتقال آب دریا و راه‌اندازی بویلر ۳۵۰ تنی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این شرکت بود.

شمیم با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این شرکت برای حمایت از ساخت داخل گفت: ۳۶۰۰ قطعه در این شرکت با توانمندی داخلی تولید شده است.

وی درباره اهمیت شرکت مبین انرژی خلیج فارس که بزرگترین یوتیلیلی متمرکز کشور محسوب می‌شود،‌ گفت: با هر نوسان تولید در این شرکت، ۴۳ درصد تولید صنعت پتروشیمی کشور تحت تأثیر قرار می‌گیرد. بنابراین این شرکت، لحظه‌ای قطعی نمی‌تواند داشته باشد.

مدیرعامل مبین انرژی خلیج فارس، همچنین به فعالیت‌های زیست‌محیطی این شرکت اشاره و تصریح کرد: مبین برای ۱۰ سال متوالی گواهی عدم آلایندگی را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت کرده، ضمن اینکه این شرکت پروژه‌های زیست‌محیطی موفقی از جمله حمایت از لاک پشت‌های در معرض انقراض منقار عقابی داشته است.

در ادامه مجمع، حسابرس و بازرس قانونی شرکت بندهای گزارش حسابرسی را قرائت و مجمع تکالیفی برای هیئت مدیره شرکت مشخص کرد.

سعید محبی‌فر در این مجمع با اشاره به اینکه مبین انرژی خلیج فارس یکی از سهم‌های خوب و سودآور هلدینگ خلیج فارس است، گفت: هلدینگ خلیج فارس از سهم‌های شرکت‌های زیرمجموعه خود حمایت می‌کند و محکم پشت سهم‌هایش ایستاده است.

رئیس مجمع عمومی عادی سالانه مبین انرژی خلیج فارس، ادامه داد: سهم‌های عرضه شده به بازار سرمایه از سوی هلدینگ، سهم‌های سودآور هستند، هم برای سهامداران و هم برای هلدینگ و اگر سهمی سودآور نباشد هلدینگ نه آن را عرضه می‌کند نه حمایت.

معاون مالی و سرمایه‌گذاری هلدینگ خلیج فارس، خاطرنشان کرد: بعد از شهادت سردار سلیمانی اکثر سهم‌های بازار سرمایه ۱۵ درصد ریزش داشتند اما سهم‌های هلدینگ با حمایتی که کردیم تنها ۶ درصد ریزش داشت و این نشان از حمایت هلدینگ از سهم‌های شرکت‌های زیرمجموعه است.

در پایان این مجمع و با رای‌گیری انجام شده برای هر سهم سود ۱۸۵ تومانی معادل ۹۰ درصد سود محقق‌شده تقسیم شد که ظرف دو هفته و از طریق سامانه سجام بین سهامداران حقیقی توزیع خواهد شد.

در پایان این مجمع همچنین مبلغ ۶۲ میلیارد ریال بودجه مسئولیت‌های اجتماعی تصویب شد که این بودجه مطابق نظر شورای راهبردی هزینه خواهد شد.

گفتنی است، این مجمع، به صورت مستقیم از صفحه آپارات مبین انرژی و خلیج فارس و همچنین اینستاگرام این شرکت‌ها پخش شد.

کد خبر 414356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =