سرمایه‌گذاری ایمیدرو در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: ایمیدرو در ۸۲ شهرستان کم‌برخوردار سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداد غریب‌پور که به مناسبت روز صنعت و معدن سخن می‌گفت، با بیان اینکه این سازمان نگاه ویژه‌ای به مناطق کم‌برخوردار و محروم کشورمان دارد، تصریح کرد: ایمیدرو به عنوان تنها نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور، تاکنون از ۱۰۸ شهرستان کم‌برخوردار و کمتر توسعه‌یافته، در ۸۲ شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری در قالب دو استراتژی کلان "توسعه و توانمندسازی" کرده است.

به گفته وی، از آمار فوق در ۴۸ شهرستان سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و زیرساختی انجام شده که با احتساب انجام فعالیت‌های اکتشافی در ۴۱ ناحیه کمتر توسعه‌یافته، در مجموع ۸۲ شهرستان تحت فعالیت‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه قرار گرفته‌اند.

غریب‌پور همچنین به اقدامات جدید ایمیدرو اشاره کرد و گفت: این سازمان در سال‌های اخیر با تعریف و اجرای پروژه‌های اکتشافی، مناطق جدیدی از کشور را تحت فعالیت‌های "توسعه‌ای و توانمندسازی" قرار داده است. بخش توسعه‌ای مربوط به سرمایه‌گذاری در ظرفیت‌سازی در تولید، اشتغال و با هدف توسعه صادرات است و بخش توانمندسازی حوزه‌های "اکتشاف"، "زیرساخت"، "آموزش، پژوهش و فناوری"، "بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی" همچنین "توسعه مناطق ویژه اقتصادی" از جمله خلیج فارس، لامرد، پارسیان و کاشان را در بر گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: یکی از اقدامات سال‌های اخیر ایمیدرو، سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف نقاط مرزی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی و نیز استان‌هایی همچون کردستان، هرمزگان و... به عنوان نقاط کم‌برخوردار کشورمان بوده است. از سوی دیگر، "طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک" نیز عمدتا در نقاط کم‌برخوردار متمرکز شده است. استان‌هایی همچون کهگیلویه و بویراحمد، سه استان ناحیه خراسان، هرمزگان، آذربایجان غربی، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و جنوب کرمان از جمله مناطقی هستند که در طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک قرار گرفته‌اند.

کد خبر 414346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =