۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
پاسخ کچاد به یک شبهه

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو به یکی از شبهه‌های مطرح شده در مجمع این شرکت پاسخ داد.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی چادرملو، در مجمع عمومی عادی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (سهامی عام) با نماد کچاد، به دلیل پرهیز از اختلافات بین ایمیدرو (به عنوان نماینده سهام عدالت) و نماینده کانون سهام عدالت، بنا به تصمیم رئیس جلسه و موافقت سهامداران حاضر در مجمع و نماینده سازمان بورس توافق شد، به جای نماینده ایمیدرو (به عنوان نماینده سهام عدالت) که وی نیز طبق قانون به موجب دعوت شرکت از سوی سازمان فوق معرفی شده بود، نماینده شرکت فولاد مبارکه (سهامدار عمده حقوقی) به عنوان یکی از اعضا (ناظر دوم) در هیئت رئیسه مجمع حضور یابد.

گفتنی است، بر اساس قانون تجارت و قوانین حاکم بر سازمان بورس، تمامی سهامداران شرکت حتی به میزان ۱ سهم مجاز هستند در مجمع حاضر و صاحب رای باشند و این موضوع برای کلیه سهامداران حاضر در مجامع همواره رعایت شده و خواهد شد.

اما طرح این سوال که چرا در این مجمع اعلام شده که میزان سهام عدالت (سهامداران غیرمستقیم) کاهش یافته است؟، در توضیحات مدیر امور مالی و اقتصادی چادرملو در همان مجمع پاسخ گفته شد. با توجه به اعلام رسمی متولیان سهام عدالت و انتخاب روش مستقیم برخی از سهامداران حقیقی عدالت در مالکیت سهام و کاهش حدود ۳۰ درصدی سهام این قبیل مالکیت از کل سهام عدالت، قطعاً سهم حدود ۲۱ درصدی سهامدار حقوقی عدالت کاهش و به همان نسبت سهامداران حقیقی سهام عدالت افزایش می‌یابند. کلیه سهامداران حقیقی سهام عدالت که مالک سهام عدالت به روش مستقیم هستند، شخصاً دارای حق رای هستند. اما از آنجا که هنوز آمار دقیقی از سوی سازمان بورس مبنی بر تفکیک سهامداران حقیقی و حقوقی عدالت اعلام نشده، نمی‌توان آمار دقیقی ارائه کرد. اعمال مدیریت و حق رای آن بخش از سهامداران حقوقی عدالت کماکان و مطابق قانون تعریف شده و این شرکت همواره نسبت به اجرای قانون مربوط اهتمام داشته است.

کد خبر 414329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =