بورس و ثبت اسناد تفاهم‌نامه امضا کردند

امضا تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان بورس و اوراق بهادار، گام خوبی در سهولت و تسریع فرآیندهای کسب و کار خواهد بود.

به گزارش صدای بورس ، این تفاهم‌نامه که به امضای حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و ذبیح الله خداییان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور رسید، بهینه‌سازی اجرای تکالیف قانونی مشترک دو دستگاه از طریق به کارگیری فناوری‌های نوین را دنبال خواهد کرد.

در این مراسم، دکتر قالیباف اصل با بیان اینکه هم اکنون بیش از ١۶٠ فعالیت مشترک وجود دارد که نیازمند استعلام ثبت است، اظهار کرد: امضای این تفاهم‌نامه که در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی است، گام خوبی در سهولت و تسریع فرآیندهای کسب و کار خواهد بود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار سرمایه رشد بسیار مناسبی را تجربه کرده است، گفت: سال گذشته تعداد کدهای معاملاتی صادر شده به ٨٢٠ هزار کد رسید که این آمار تنها در ٣ ماه اول امسال به بیش از یک میلیون و ۵٠٠ هزار کد رسیده است؛ ضمن اینکه با آزادسازی سهام عدالت نیز بیش از ۴٩ میلیون نفر صاحب کد معاملاتی خواهند شد.

وی افزود: رجای واثق داریم که با امضای تفاهم نامه مشترک، همگام با بزرگ شدن بازار، سرعت خدمت رسانی نیز ارتقا خواهد یافت.
قالیباف اصل، ایجاد میز خدمت مشترک و پنجره واحد را از جمله اقداماتی دانست که برابر این تفاهم‌نامه دنبال خواهد شد و ضمن سرعت بخشی به امور، درجه اعتماد را بین سهامداران و مراجعان افزایش خواهد داد.

در آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان ثبت اسناد و املاک و سازمان بورس و اوراق بهادار، همچنین ذبیح الله خداییان رئیس سازمان ثبت  اسناد و املاک کشور با اشاره به سابقه همکاری این دو سازمان اظهار کرد: سابق بر این، همکاری‌های دو طرف بیشتر به شکل دستی و سنتی انجام می‌گرفت که با امضای این تفاهم‌نامه، فرآیندها و استعلامات به صورت الکترونیکی انجام و ضمن سرعت‌دهی به امور، به کاهش چشمگیر هزینه‌ها نیز کمک خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: با هر دستگاهی که در عرصه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید گام برمی‌دارد، نهایت همکاری را خواهیم داشت و در این میان، بازار سرمایه، مطمئن‌ترین بخش در تامین سرمایه لازم برای بخش تولید است.

منبع: بازارسرمایه

کد خبر 414305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =