تاکید روحانی بر تسریع فروش اموال

رئیس‌جمهور ضمن اشاره به سرعت فروش اموال مازاد و سهام شرکت‌های دولتی بر زمان‌بندی شفاف عرضه اوراق مالی در بورس و بازار پول تاکید کرد.

به گزارش صدای بورس، حسن روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت پس از ارائه گزارش رئیس بانک مرکزی در زمینه روند کاهشی رشد نقدینگی در سال جاری نسبت به سال ۹۸ بر ضرورت تسریع در فروش اموال مازاد و سهام شرکت‌های دولتی که از سیاست‌های عمده اقتصادی دولت است، تاکید کرد و گفت: انتشار اوراق خزانه، تحکیم بازار سرمایه، هدایت نقدینگی و کنترل قیمت‌ها، رونق بخشی به بورس و خروج دولت از بنگاه‌داری باید هرچه سریعتر اجرایی شود تا مردم شاهد آثار مثبت آن در اقتصاد باشند.

وی پس از ارائه گزارش عملکرد و برنامه انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۹ در خصوص چگونگی انتشار و عرضه آن افزود: سیاست هدایت نقدینگی باید به سمت تولید و سرمایه‌گذاری در بازار پول و سرمایه بوده و اوراق مشارکت هم به سرمایه‌گذاری و تقویت زیرساخت‌ها و پروژه‌های عمرانی کمک کند.

روحانی ادامه داد: با هماهنگی و همکاری کامل میان دستگاه‌های ذیربط برنامه زمان‌بندی عرضه اوراق مشارکت به نحو شفاف اعلام و اجرا شود تا امکان مشارکت فعالان اقتصادی در بورس و بازار پول به طور کامل فراهم شود.

منبع : بورس پرس

کد خبر 414300

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =