سهمیه بنزین نوروزی ما چه شد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور سرنوشت سهمیه نوروزی بنزین را تغییر داد و آنطور که مسئولان اعلام کرده بودند قرار شد این سهمیه در فرصت مناسب‌تری به مالکان خودرو تخصیص یابد که به نظر می‌رسد با صحبت‌های رئیس جمهوری درباره امکان شروع مسافرت‌ها با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی، زمان مناسب برای تخصیص سهمیه بنزین نوروزی فرا رسیده باشد.

به گزارش صدای بورس، بعد از سهمیه‌بندی بنزین و نزدیک شدن به ایام نوروز، موضوع سهمیه نوروزی مطرح شد اما شیوع ویروس کرونا در کشور و منتفی شدن سفرهای نوروزی بحث‌های دیگری را مبنی بر تغییر در زمان اختصاص این سهمیه، ایجاد کرد. آن زمان علی ربیعی - سخنگوی دولت  - اعلام کرد: دولت تلاش می‌کند سهمیه بنزین نوروزی برای فرصتی مناسبت‌تر و بعد از شکست کرونا به کارت‌های سوخت واریز و مورداستفاده قرار گیرد.

این درحالی است که حسن روحانی - رئیس جمهوری - به تازگی گفته است: با بررسی‌ها در ۳ استان تهران، گیلان و مازندران مشخص شد که مسافرت عامل شیوع کرونا نبوده و می‌توان با رعایت نکات بهداشتی به مسافرت رفت.

این صحبت‌ها حاکی از این است که عملا درهای سفر به سوی گردشگران باز شده و اکنون شهروندان انتظار دارند که در این شرایط فکری نیز به حال سهمیه بنزین سفر شود و هیئت دولت در این باره تدابیر لازم را در نظر بگیرد.

اما فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی - درباره این مساله گفت: هنوز دستوری در این رابطه به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است اما اگر تصمیمی اتخاذ شود، مشکلی برای توزیع سهمیه نوروزی وجود ندارد.

وی با بیان این‌که این تصمیم باید از سوی هیئت دولت ابلاغ شود، تصریح کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، اجراکننده این طرح است و در صورت ابلاغ این موضوع آمادگی لازم برای اجرای این کار در این شرکت وجود دارد.

منبع: ایسنا

کد خبر 414288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =