ابهام در آغاز معاملات صندوق‌های ETF

معاون شرکت بورس تهران با اشاره به مشکل بازارگردانی معاملات صندوق‌های ETF، گفت: ممکن است معاملات این صندوق‌ها با تاخیر یک یا دو روزه مواجه شود، اما به احتمال زیاد مشکلات ایجاد شده تا پایان روز سه شنبه برطرف می‌شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از ایرنا، پیش از این اعلام شده بود معاملات صندوق‌ ETF (دارا یکم) از روز چهارشنبه آغاز می‌شود، اما محمود گودرزی، معاون شرکت بورس تهران بعدازظهر سه شنبه اعلام کرد: تا حدودی کارهای اساسی صندوق های ETF مانند انتقال دارایی انجام شده اما برخی از ساز و کارهای مربوط به بازارگردانی آن نیمه تمام مانده که این موضوع نیازمند جمع‌بندی است و در این زمینه جلسه‌ای برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورت رفع مشکل بازارگردانی اقدامات مربوط به انجام معامله صندوق‌های ETF انجام خواهد شد و دیگر موضوع خاصی برای معاملات وجود نخواهد داشت.

گودرزی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال لغو معاملات صندوق‌های ETF در بازار چهارشنبه وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: احتمال کنسلی آن وجود ندارد و ممکن است معاملات این صندوق‌ها با تاخیر یک یا دو روزه مواجه شود اما به احتمال زیاد مشکلات ایجاد شده تا پایان روز سه شنبه برطرف خواهد شد.

معاون شرکت بورس تهران اظهار کرد: مسایل فنی برای معاملات برطرف شده و امیدواریم که این معاملات روز چهارشنبه که از قبل، تاریخ آن مشخص شده بود انجام شود و شاهد خرید و فروش این صندوق‌ها در بازار باشیم.

وی افزود: افرادی که در یک ماه گذشته در پذیره‌نویسی این صندوق‌ها مشارکت کردند، برای معاملات باید دارای کد بورسی باشند و افرادی هم که از طریق سیستم‌های بانکی این صندوق‌ها را خریداری کردند باید هر چه زودتر سجامی شوند و مراحل دریافت کد را طی کنند تا بتوانند صندوق‌های در اختیار خود را بفروشند یا اقدام به خرید دوباره کنند.

گودرزی به افرادی که تاکنون نماد دارا یکم در پرتفوی آنها درج نشده است، اشاره کرد و افزود: اکنون اقدامات مربوط به این موضوع در حال انجام است و تا آخر وقت امروز (سه شنبه) این نماد در پرتفوی این افراد نمایش داده خواهد شد.

معاون شرکت بورس تهران درباره زمان عرضه مرحله دوم صندوق‌های ETF گفت: قرار است که مرحله دوم در تیر ماه پذیره نویسی شود اما تا جایی که ما از این موضوع اطلاع داریم این اقدام فعلا به تعویق افتاده است.

کد خبر 414240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =