سرمایه‌گذاری کلان شرکت مس برای جهش تولید

مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه در استان کرمان ظرفیت ذوب مس به۴۰۰ هزار تن رسیده است که ۲۸۰ هزار تن در مس سرچشمه و ۱۲۰ هزار تن آن در خاتون‌آباد است، گفت: در حال حاضر و برای تحقق جهش تولید، ۲ هزار و ۲۷۰ میلیون یورو به اضافه ۲۰ هزار میلیارد تومان پروژه جدید در دست اجرا داریم.

به گزارش صدای بورس به نقل از مس پرس، سعدمحمدی با اعلام این خبر در مراسم افتتاح هشتمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فرآوری و تجهیزات وابسته و ششمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات معدنی و راهسازی در کرمان گفت: فعالیت‌های اکتشافی ضامن توسعه پایدار هستند، از این رو معادن جدید مس که موجب رونق اقتصادی در مناطق مختلف استان کرمان می‌شود، امسال بازگشایی خواهد شد.
وی افزود: برای سرعت بخشی به فعالیت‌های اکتشافی چند دستگاه جدید حفاری خریداری خواهد شد و برای نوسازی و ارتقای ناوگان حمل‌ونقل و تجهیزات در معدن ۴۰ دستگاه جدید تراک، که از نظر فنی با طرح مکانیزاسیون کیفیت کار خود را در ایمنی و فنی بهبود می‌بخشند را خریداری می‌کنیم.


نیازمند توسعه متوازن در معدن و تولید کنسانتره هستیم
مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که نیازمند توسعه متوازن در معدن و تولید کنسانتره هستیم، گفت:  طرح توسعه معدن مس درآلو و ایجاد کارخانه ۱۵۰ هزار تنی تغلیظ درآلو تا  اوایل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و در معدن مس دره زار هم کارخانه ۱۵۰ هزار تنی کنسانتره را راه‌اندازی می‌کنیم ضمن اینکه فاز ۲  میدوک در شهربابک با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن و ۲۰۰ هزار تنی کنستانتره جدید در سرچشمه و نیز طرح مکانیزاسیون در سرچشمه در دستور کار جهت سرمایه‌گذاری قرار دارد.
وی با بیان اینکه برای افزایش تولید باید تناژ استخراجی را تا ۲ برابر افزایش دهیم، اضافه کرد: در حال حاضر میزان استخراج ماده معدنی در کشور ۵۳ میلیون تن است که باید به بیش از  ۱۰۰ میلیون تن ارتقاء دهیم.


فروش خوب شرکت مس طی ۳ ماه نخست سال جاری
به گفته سعدمحمدی در حال حاضر یک هشتم تولید کل معادن کشور در اختیار صنایع مس است و این شرکت در سال ۹۸ در مسیری مناسب قرار گرفت و رتبه اول در رشد فروش و سود کشور را کسب کرد.
وی تصریح کرد: امروز با توجه به اینکه  کیفیت تولید منحصر به فرد مس ایران که در دنیا به «پنج نه» معروف است و مسی با عیار ۹۹.۹۹۹ را تولید می‌کند، امیدواریم در سال جهش تولید، شرایط مناسب‌تری را فراهم آوریم.

مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: طی ۳ ماه گذشته فروش بی نظیری در تاریخ داشتیم و در بخش تولید از سال گذشته فزونی گرفتیم و امیدواریم امسال رکوردهای جدیدی برجای گذاریم.

برپایی نمایشگاه دائمی بومی‌سازی صنعت مس

مدیرعامل شرکت مس گفت: در تولید کنسانتره مس کارخانه‌های بسیاری راه‌اندازی کردیم و امیدواریم در مسیری قرار گیریم که تکنولوژی ثبت طرح تولید کنسانتره را به تکنیک ایرانی به نام شرکت مس ایران ثبت کنیم که آمادگی اجرا، طراحی و تولید تجهیزات کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن را داشته باشیم.
وی افزود: اگر بتوانیم تجهیزات ایجاد کارخانه را فراهم کنیم بومی‌سازی معنای گسترده‌تری پیدا می‌کند اما تا فراهم شدن شرایط، ساخت تجهیزات مورد نیاز صنعت مس را در دستور جدی کار قرار دادیم.
سعدمحمدی ادامه داد: اولویت اول، دوم و سوم ما سرمایه‌گذاری در داخل کشور است و اگر بتوانیم در استان کرمان شرایط تولید را بیش از گذشته فراهم کنیم نمایشگاه دائمی بومی‌سازی مس را ایجاد خواهیم کرد که امکان ساخت قطعات بیش از گذشته برای قطعه‌سازان فراهم باشد.


ارزش ۲۳۰ هزار میلیارد تومانی مس در بورس
مدیرعامل شرکت مس در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته ۷۰ هزار متر و امسال ۱۰۰ هزار متر حفاری اکتشافی انجام شد، اظهار کرد: شرایط ما به‌گونه‌ای است که در بازار بورس در سال ۹۷ ارزش مس ۳۰ هزار میلیارد تومان بود، در انتهای سال گذشته به ۷۲ هزار میلیارد تومان و امروز به ۲۳۰ هزار میلیارد تومان ارتقا یافته که بیانگر رفتار مس در انظار اقتصادی کشور است.

۳۰۰ نیروی جدید در شهریورماه امسال جذب می‌شوند
سعدمحمدی ادامه داد: امسال ۵۰۰ نیروی جدید استخدام کردیم و ۳۰۰ نفر دیگر را در شهریور با آزمون جذب می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد نخبه‌های استان را در رشته‌های مورد نیاز خود شناسایی و به کار بگیریم و آنان را پرورش و آموزش می‌دهیم که در سال‌های آینده مدیرانی با توانایی بالا در مس باشند.


افتتاح ورزشگاه مدرن ۳۰ هزارنفری شهدای صنعت مس کرمان
وی با بیان اینکه ورزشگاه ۳۰ هزارنفری کرمان یکی از مدرن‌ترین ورزشگاه‌هاست که بر اساس آخرین امکانات و تجهیزات روز ورزشی، امسال افتتاح می‌شود، گفت: همچنین با بهره‌برداری از ورزشگاه‌های مدرن ۱۵ هزارنفری رفسنجان و ۱۵ هزارنفری در شهربابک امکان برگزاری تورنمنت بین‌المللی در استان فراهم می‌شود.
سعدمحمدی با بیان اینکه در بخش مسئولیت‌های اجتماعی در سال گذشته ۷۰ زمین چمن در روستاهای استان کرمان احداث کردیم، گفت: در سال گذشته، ۱۳ اردوی جهادی پنج‌روزه با ۲۵ پزشک متخصص در روستاها درمان رایگان ارائه کردند و برنامه‌ریزی کردیم که اردوهای جهادی امسال به ۲۰ عدد برسد و سعی کردیم تلاش خود را برای مسئولیت اجتماعی تا حد امکان انجام دهیم.
مدیرعامل شرکت مس در پایان تأکید کرد: در ورزش نیز امیدواریم ۲ تیم نخست لیگ یک مس رفسنجان و کرمان لیگ برتری شوند. در هندبال و تیر و کمان قهرمان کشور شدیم و تلاش داریم در تمامی زمینه‌ها توسعه متوازن در سیستم شکل گیرد که خدمتی به مردم کنیم و در اقتصاد استان و کشور نقش‌آفرینی کنیم.

کد خبر 414195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =