انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک دی و سازمان منطقه آزاد کیش

با هدف ارتقاء و گسترش سطح همکاری‌ها و ارائه خدمات بانکی ارزی و ریالی، تفاهم‌نامه همکاری بین بانک دی و سازمان منطقه آزاد کیش امضاء شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی بانک دی، در جلسه‌ای که با حضور برات کریمی، مدیرعامل بانک دی، غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید مهدیان دهکردی، رئیس شعبه بانک دی کیش، علی اسکندری، رئیس شعبه بیمه دی در کیش و جمعی از معاونان و مدیران دو سازمان برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل امضاء شد.
در این نشست که به میزبانی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، برات کریمی ضمن ابراز خرسندی از گسترش تعاملات بین بانک دی و منطقه آزاد کیش گفت: بانک دی در چند ماه گذشته با طراحی محصولات بانکی متنوع و گسترش مبادلات مالی خود با مجموعه‌های صنعتی و تولیدی بزرگ داخلی نشان داده است که عزم جدی در حمایت از فعالان اقتصادی دارد و با تدوین استراتژی بلندمدت در حال گسترش بازار هدف خود برای همکاری با مجموعه‌هایی است که دارای پتانسیل بالا در رونق اقتصاد کشور هستند.
 وی با اشاره به نقش نظام بانکی در تحقق شعار سال تصریح کرد: بانک‌ها می‌توانند از طریق تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های خرد و کلان ملی بر اساس اولویت‌های اقتصادی کشور، نقش پررنگی در کمک به رونق و جهش تولید داشته باشند و این مهم زمانی تحقق می‌یابد که بانک‌ها در انجام وظیفه خود برای توسعه اقتصادی و تولید به‌ طور کامل در مسیر رویکردهای اقتصادی کلان کشور باشند.
کریمی همچنین مبحث اشتغال را دغدغه اصلی نظام، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مردم برشمرد و گفت: جزیره کیش با ظرفیت‌های بالا در تولید، کسب و کار و حضور فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف از فرصت ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری در کشور برخوردار است که این امتیاز در کمتر منظقه‌ای وجود دارد و این ظرفیت می‌تواند فرصت مناسبی برای گسترش همکاری‌های بین بانک و منطقه آزاد کیش باشد.
وی در ادامه با اشاره به بانک محور بودن اقتصاد کشور اظهار کرد: نظام بانکی نقش اساسی در رشد و توسعه اقتصاد دارد و بخش قابل توجهی از تامین مالی فعالان اقتصادی و بخش تولید از طریق بانک‌ها انجام می‌شود که این مساله حاکی از اهمیت نظام بانکی در رونق اقتصاد کشور است.
کریمی با بیان اینکه بالاترین تعداد سهامدار در بین بانک‌های خصوصی به بانک دی تعلق دارد، افزود: جامعه هدف و اولویت بانک دی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستند که این بانک با تکیه به اعتماد این عزیزان و برخورداری از دارایی‌های ارزشمند خود در حال تبدیل شدن به یکی از بانک‌های خصوصی برتر کشور است.
مدیرعامل بانک دی در پایان سخنانش بیمه دی را به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌های بانک دی معرفی کرد و گفت: هدف اصلی بانک دی از امضاء این تفاهم‌نامه، حمایت از فعالان اقتصادی جزیره کیش و تامین مالی آنها است که برای تحقق این هدف، از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گسترده شرکت‌های تابعه بانک مانند بیمه‌ دی نیز استفاده خواهد شد. 
 در ادامه این نشست غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن ابراز خرسندی از گسترش تعاملات این سازمان با بانک دی گفت: جزیره کیش در مقایسه با دیگر نقاط کشور ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی در تمامی زمینه‌ها دارد و بسیاری از امکانات در کنار سرمایه‌گذاران خوشنام و توانمند به صورت یکجا در منطقه متمرکز شده است.
مظفری با اشاره به مساحت کم جزیره کیش و حجم بالای سرمایه‌گذاری در این جزیره افزود: بخش عمده‌ای از این سرمایه‌گذاری‌ها به غیر از پروژه‌های حوزه زیربنایی سازمان توسط بخش خصوصی در حال انجام است و آخرین ارزیابی‌های ما تا اواخر سال گذشته رقمی حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در پروژه‌های این منطقه آزاد را نشان می‌دهد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به نقش بانک‌ها در رونق سرمایه‌گذاری در جزیره کیش اظهار کرد: باید از اتفاقاتی که در شرایط فعلی کشور در حال رخ دادن است، استفاده کنیم و در این فراز و فرودها، سیستم‌های مالی و پولی کشور فرصت‌ها را شناسایی کنند تا از این طریق اعتماد عمومی به سرمایه‌گذاری در جزیره کیش ارتقا یابد.
غلامحسین مظفری در بحث جذب سرمایه‌گذار عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد کیش این امر را در دستور کار خود قرار داده است که سرمایه‌گذار حتما توان لازم و اعتبار کافی داشته باشد و در صورت عدم تمکن مالی به هیج عنوان با او همکاری نخواهیم کرد که با این شاخص‌ها بانک دی به عنوان یکی از بانک‌های خوشنام و باپتانسیل کشور وارد فاز همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه در چنین شرایطی جزیره می‌تواند بخشی از سرمایه‌ها را جذب کند و موتور محرکی برای بخش‌های اقتصادی کشور باشد، گفت: اتفاقات مثبت فعالیت‌های اقتصادی کیش بر کل کشور موثر خواهد بود و اینگونه می‌توانیم مانع خروج سرمایه‌ها از کشور شویم.
غلامحسین مظفری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تشکیل کنسرسیوم بانک‌ها برای انجام پروژه‌های کلان و یا تامین مالی‌های بزرگ اشاره کرد و افزود: به طور مثال با تشکیل کنسرسوم بانک‌ها می‌توانیم از جزیره کیش و جزایر اطراف آن مانند هندورابی به عنوان یکی از ظرفیت‌ها و فرصت‌های بسیار خوب حمایت کنیم تا نتایج مثبت آن را در رشد اقتصادی کشور شاهد باشیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان گفت: ما علاوه بر مسئولیت‌های اداری و رسمی، مسئولیت‌های ملی و اجتماعی نیز داریم و امیدوارم امضا این تفاهم‌نامه با بانک دی منشا خیر و برکات برای جزیره کیش و کشور عزیزمان باشد.
گفتنی است، این تفاهم‌نامه با هدف ارتقاء و گسترش همکاری‌ها، با رعایت قوانین پولی و بانکی کشور و ارائه خدمات بانکی اعم از ارزی و ریالی به سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های زیرمجموعه آن و تمرکز بخشی از تعاملات و مراودات مالی سازمان و شرکت‌های زیرمجموعه آن نزد بانک دی به امضا رسید.

کد خبر 413623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =