کد بورسی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید

رئیس مرکز پیشگیری و تشخیص پلیس فتا ناجا گفت: شهروندان نام کاربری و رمز عبور بورسی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

به گزارش صدای بورس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ علی محمد رجبی تاکید کرد: یکی از مواردی که می‌تواند مورد سوء استفاده مجرمان سایبری قرار گیرد، ورود تازه‌واردان به بورس است که شاید اطلاعات کامل و کافی برای ورود به این عرصه را ندارند یا شاید مجبور به فعالیت در این بستر هستند، بنابراین در معرض تهدید و آسیب قرار دارند.

وی افزود: از آنجایی‌ که سهام برخی از محصولات، کالاها و سهام عدالت در بورس عرضه‌ شده و به هموطنان این امکان داده‌ شده است که خودشان سهام خود را مدیریت کنند، بنابراین برخی از هموطنان بدون آگاهی از نحوه سپرده گذاری در بورس با مراجعه به کارگزاری‌ها و دریافت کد بورسی، اقدام به فعالیت در این فضا می‌کنند.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: یکی از مهمترین موضوعاتی که هموطنان باید رعایت کنند، این است که نام کاربری و رمز عبور بورسی خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند، چراکه ممکن است برخی از افراد سودجو با در اختیار داشتن رمز عبور آنها اقدام به خرید و فروش سهام کنند و زمینه زیان دیدن قربانی را فراهم آورند.

وی افزود: لازم است هموطنان نسبت به حفظ و مراقبت از نام کاربری و رمز عبور خود کوشا باشند و قبل از سپرده گذاری و فعالیت در بازار سهام، آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

کد خبر 413602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =