۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
شاخص بورس ریخت

معاملات امروز بازار سرمایه در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۲۶ هزار و ۹۷۰ واحد کاهش در رقم ۹۵۹ هزار و ۷۸۹ واحد ایستاد.

به گزارش صدای بورس، شاخص کل با معیار هم وزن ۳۷۴۹ واحد کاهش یافت و رقم ۳۱۸ هزار و ۲۷۵ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران بیش از یک میلیون و ۱۸۶ هزار معامله به ارزش ۸۴ هزار ۶۹۳ میلیارد ریال انجام دادند.

در بازار امروز صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، مخابرات ایران، معدنی و صنعتی چادرملو و گروه مپنا نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را داشتند. همچنین بانک‌های ملت و تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، مخابرات ایران، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران نمادهای پربیننده بورس را تشکیل دادند.

شاخص کل فرابورس نیز با ۹۰ واحد کاهش رقم ۱۱ هزار و ۲۲ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۶۹۷ هزار معامله انجام دادند که ۴۴ هزار و ۹۹ میلیارد ریال ارزش داشت. پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صباتأمین و توکاریل نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس و پالایش نفت شیراز نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

نمادهای پربیننده فرابورس از سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید نیروی برق دماوند، بانک دی، سیمان لار سبزوار و زرین معدن آسیا تشکیل شده است.

کد خبر 413501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =