فولاد خراسان رکورد تولید گندله را جابجا کرد

بزرگترین فولادساز شرق کشور توانست رکورد تولید ماهانه گندله خود را با وجود محدودیت‌ها و تعطیلات ۲۳ روزه فروردین ماه که به منظور رعایت مسائل بهداشتی و حفظ سلامت کارکنان در مقابل بیماری کرونا انجام پذیرفت، بشکند.

به گزارش صدای بورس به نقل از روابط عمومی فولاد خراسان، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با تاکید بر لزوم به‌کارگیری تمام توان در تحقق شعار «جهش تولید» افزود: با وجود دشواری‌های موجود در تامین تجهیزات، مواد اولیه و مقابله با بیماری کرونا، کارکنان پرتلاش فولاد خراسان توانستند به بالاترین رکورد تولید ماهانه گندله از ابتدای راه اندازی این کارخانه دست یابند و گام ارزشمند و مستحکم دیگری در راستای اهداف این مجتمع بردارند.

 کسری غفوری گفت: با دستیابی به این رکورد تازه در اردیبهشت ماه سال جاری سخت کوشان ناحیه «گندله‌سازی» توانستند رکورد پیشین خود را که در آذر ماه ۱۳۹۸ با تولید ۱۶۶ هزار و ۹۰۲ تن رقم خورده بود، در بازه زمانی ۵ ماهه ۱۳ هزار و ۷۶۶ تن ارتقا دهند.

مدیرعامل فولاد خراسان ضمن تأکید بر اهمیت دستیابی به ظرفیت اسمی تولید سالانه گندله در این مجتمع، گفت: قطعاً کسب این موفقیت اقدام بسیار مهمی است که استمرار و سرعت بخشی به چرخه تولید تا محصول نهایی، کاهش هزینه‌های تولید و همچنین تولید اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

حمید رضا زارع، معاون بهره‌برداری شرکت نیز رکورد روزانه کارخانه گندله‌سازی را با تناژ ۸۴۸۸ تن در ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ اعلام کرد و خبر از تولید سال گذشته این کارخانه به میزان ۱ میلیون ۴۵۲ هزار و ۷۷۴ تن داد.

مدیرعامل شرکت از تلاش شبانه روزی کارکنان خطوط تولید در مراقبت از تجهیزات، رعایت نکات ایمنی و حفاظت فردی، پیگیری به موقع فعالیت‌های تولید و اهتمام به انجام دستورالعمل‌های حفظ محیط زیست، تشکر و قدردانی کرد.

فولاد خراسان در سال جاری برای حفظ سلامت و صیانت از نیروی انسانی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیش از ۲۰ روز از ابتدای سال، خطوط تولید مجتمع را تعطیل کرد. قابل ذکر است، کسب این رکورد ماهانه ارزشمند مصادف با دومین سال بهره‌برداری این واحد است.

مجتمع فولاد خراسان دارای کارخانه گندله‌سازی با ظرفیت تولید سالانه ۵/۲ میلیون تن است که این واحد در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسید، دو واحد احیا مستقیم به ظرفیت ۶/۱ میلیون تن، دو کارخانه فولادسازی به ظرفیت ۴/۱ میلیون تن و یک کارخانه نورد به ظرفیت ۶۳۰ هزار تن است.

کد خبر 413497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =