امضا تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت با تاصیکو

تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری و شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین وابسته به شستا امضا شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از شستا رسانه، غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین در مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری و شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین وابسته به شستا، گفت: عمق اکتشافات در ایران بسیار کمتر از نرم‌های جهانی است. همچنین روش‌های نوینی در اکتشاف دوربرد و... در دنیا توسعه یافته است که امکان به‌کارگیری آنها در پروژه‌های اکتشافی داخلی وجود دارد.

وی ادامه داد: موضوع اصلی در بخش معدن و صنایع معدنی ایران مسئله فناوری است. بر همین اساس شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین راهبرد کلان توسعه فناوری نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است و در همین راستا نسبت به ایجاد اکوسیستم نوآوری با محوریت شتابدهنده تخصصی معدن، صنایع معدنی و مواد پیشرفته اقدام کرده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: با هدف بهبود مستمر و رفع عارضه‌های موجود در شرکت‌های فرعی هلدینگ ضمن آموزش فرآیند عارضه‌یابی و تربیت سفیران نوآوری، مشکلات و عارضه‌های شرکت‌ها شناسایی و با به‌کارگیری ظرفیت‌های اکوسیستم نوآوری کشور برای آنها راه‌حل‌های علمی و فنی شناسایی شده است. وی ادامه داد: موضوع نهضت ملی بومی‌سازی با هدف جلوگیری از خروج ارز و کمک به رونق واحدهای تولیدی داخلی در شرکت‌های فرعی هلدینگ در حال پیگیری است.

مدیرعامل تاصیکو بیان داشت: افزایش ظرفیت تولید و توسعه محصولات با هدف افزایش سودآوری برای سهامداران و ذینفعان مورد تاکید هلدینگ بوده و بر همین اساس طرح‌های متعدد توسعه‌ای در شرکت‌های فرعی در حال انجام است که اکثر آنها تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

در ادامه این مراسم سیروس وطنخواه مقدم، رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری گفت: این مرکز با هدف کمک به رفع مسائل تکنولوژیکی در کشور تشکیل شده است تا ضمن بهره‌برداری از ظرفیت‌های بین‌المللی در کشورهای روسیه، چین، هند و اتریش به ارتقاء و توسعه فناوری در کشور کمک کند.

وی ادامه داد: دفاتر منطقه‌ای این مرکز با هدف شناسایی و جذب فناوری به بنگاه‌های تولیدی داخل کشور آمادگی دارند تا به عنوان پل ارتباطی بین طرف‌های داخلی و خارجی اقدام کنند.

وی گفت: این مرکز آمادگی دارد تا همکاری‌های خود را با صدرتامین گسترش دهد و برای شروع این همکاری موضوعاتی مانند توسعه صنایع پایین دستی مس، تولید و فرآوری منیزیم و فرآوری انواع نمک‌های معدنی می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

کد خبر 413469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =