عرضه اولیه مرحله اول اوراق سلف موازی "عفولاد ۲"

عرضه اولیه مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان از فردا سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در بورس کالای ایران آغاز می‌شود که هدف از انتشار این اوراق، تأمین سرمایه در گردش شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

به گزارش صدای بورس، بر اساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، عرضه اولیه مرحله اول اوراق سلف موازی استاندارد ورق گرم نوردیده فولاد مبارکه اصفهان در نماد "عفولاد ۲"  به تعداد ۱۹.۲۹۹.۴۳۰  قرارداد و با قیمت ۵۱۸.۱۵۰ ریال در هر قرارداد ۱۰ کیلوگرمی روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه و از طریق شرکت کارگزاری بانک ملت انجام می شود.

در این عرضه دوره پیش گشایش از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۰ و دوره عادی معاملات از ساعت ۱۰ الی ۱۲:۳۰ خواهد بود.همچنین معاملات ثانویه آن از تاریخ ۳۱  اردیبهشت ۹۹ آغاز شده و تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

این عرضه به روش گشایش انجام شده و دامنه نوسان قیمت در عرضه اولیه مثبت و منفی ۳ درصد خواهد بود.

در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقی مانده به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود. 

اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده( به همراه اختیار خرید و فروش تبعی)، با نام و قابل معامله در بورس کالای ایران بوده و هدف از انتشار این ابزار مالی، تأمین سرمایه در گردش شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.

حجم عرضه اولیه در هر مرحله حدودا ۲۰ هزار تن به شرط آنکه ارزش اوراق در هر مرحله از ۱۰ هزار میلیارد ریال بیشتر نباشد. همچنین انشار اوراق در سه مرحله ۱۰ هزار میلیارد ریالی بوده و فاصله زمانی بین هر مرحله انتشار اوراق بیش از سه ماه نخواهد بود.

قیمت خرید هر قرارداد سلف عبارتست از: قیمت دارایی پایه در عرضۀ اولیه بر مبنای میانگین آخرین قیمت های کلاف گرم نوردیده معامله شده در بورس کالای ایران و یا آخرین قیمت های منتشره نشریه پلتس با در نظر گرفتن شرایط حاکم بر بازار محاسبه خواهد شد.

از آنجایی که عرضه اولیه به روش گشایش است و قیمت بازگشایی بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود ، ممکن است قیمت خرید هر قرارداد سلف متفاوت با قیمت پایه در عرضه اولیه باشد اما قیمت پایه به عنوان مبنای محاسبات قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی، قیمت اعمال اختیار خرید تبعی و همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قرار خواهد گرفت.

قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی ۱۱۸.۵ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق و قیمت اعمال در اختیار خرید تبعی ۱۱۹ درصد قیمت پایه عرضه اولیه در سررسید اوراق تعیین شده است. همچنین قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه قیمت پایه در عرضه اولیه به علاوه ۱۷.۵ درصد سالیانه روزشمار تعیین شده است.

منبع : کالا خبر

کد خبر 413377

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =