۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
جهان سبز، ایران قرمز

رشد اقتصادی کشورهای جهان کماکان به طرز محسوسی در حال کاهش است، در همین حال دیروز بیشتر شاخص‌های بورسی جهان سبزپوش شدند.

به گزارش صدای بورس به نقل از کالاخبر، اظهارات اخیر استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا مبنی بر احتمال افزایش نرخ بیکاری آمریکا به ۲۵ درصد و گزارش بانک مورگان استنلی از تداوم وضعیت کنونی تا حداقل سال آینده باعث شده است تا اشتیاق معامله‌گران به سرمایه‌گذاری‌های سنگین کم شود.

از سوی دیگر با وجود کاهش سرعت شیوع کرونا در جهان، این بیماری کماکان در حال گرفتن جان انسان‌ها در نقاط مختلف است و ضرورت رعایت نکات بهداشتی باعث شده است تا بسیاری از واحدهای اقتصادی در سراسر جهان با حداکثر ظرفیت خود مشغول به فعالیت نباشند. 

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص داوجونز با ۰.۲۵ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۲۳ هزار و ۶۸۵.۴۲ واحد بسته شد.

شاخص اس اند پی ۵۰۰ با ۰.۳۹ درصد افزایش تا سطح ۲۸۶۳.۷۰ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی نزدک کامپوزیت با افزایش ۰.۷۹ درصدی در سطح ۹۰۱۴.۵۶ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بورس‌های اروپا، شاخص فوتسی ۱۰۰ بورس لندن با ۱.۰۱ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۵۷۹۹.۷۷ واحد بسته شد.  شاخص دکس ۳۰ بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۱.۲۴ درصدی و ایستادن در سطح  ۱۰ هزار و ۴۶۵.۱۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص کک ۴۰ بورس پاریس با صعود ۰.۱۱ درصدی در سطح ۴۲۷۷.۶۳ واحد بسته شد. در مادرید شاخص ایبکس ۳۵ به میزان  ۱.۰۸ درصد پایین رفت و به ۶۴۷۴.۹۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد مختلفی داشتند؛ تا جایی که شاخص نیکی ۲۲۵ بورس توکیو ژاپن با افزایش ۰.۶۲ درصدی تا سطح ۲۰ هزار و ۳۷.۴۷  واحدی بالا رفت. شاخص هنگ‌سنگ بورس هنگ‌کنگ ۰.۱۴ درصد پایین رفت و در سطح ۲۳ هزار و ۷۹۷.۴۷ واحد بسته شد.  در چین شاخص شانگهای کامپوزیت افت ۰.۳۲ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۳۹۱۲.۸۲  واحد بسته شد.

در استرالیا شاخص اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰‌ بورس سیدنی با ۱.۴۳ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۵۴۰۸.۱۸ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص تاپیکس"ژاپن صعودی بود.

منبع: آسوشیتدپرس

کد خبر 413305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =