۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

ایساتیس پویای یزد پربازده‌ترین صندوق هفته

محمدعلی کریمی، کارشناس ارزش‌گذاری، مشاور سرمایه‌گذاری تأمین سرمایه نوین
ایساتیس پویای یزد پربازده‌ترین صندوق هفته

بررسی عملکرد ۵۴ صندوق سرمایه‌گذاری در هفته منتهی به ۵ اردیبهشت نشان می‌دهد که متوسط بازدهی صندوق‌ها ۱۴.۸۴ درصد بوده است. ۲۶ صندوق بازدهی بیشتری از شاخص کسب کرده‌اند.

به گزارش صدای بورس، در مدت زمان مذکور، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ایساتیس پویای یزد با کسب بازدهی ۲۲.۲۸ درصد پربازده­ترین صندوق بوده است. این صندوق ۱۵ درصد از سرمایه ۶۳۴ میلیارد ریالی خود را در صنعت فلزات اساسی، ۱۴ درصد در صنعت عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، ۱۱ درصد در صنعت مواد و محصولات دارویی، ۹ درصد در صنعت محصولات شیمیایی، ۸ درصد در صنعت بیمه صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی، ۷ درصد در صنعت ساخت محصولات فلزی، ۶ درصد در صنعت سیمان، آهک و گچ و ۲۳ درصد در سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرده است. صندوق سرمایه‌گذاری سهام بزرگ کاردان با کسب بازدهی ۲۱.۴۶ درصد، دومین صندوق با بیشترین بازدهی است. این صندوق ۱۶ درصد از سرمایه ۱۲۶۲ میلیارد ریالی خود را در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، ۱۳ درصد در صنعت محصولات شیمیایی، ۱۲ درصد در صنعت انبوه‌سازی، املاک و مستغلات، ۱۲ درصد در صنعت فلزات اساسی، ۶  درصد در صنعت محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر، ۶ درصد در صنعت خدمات فنی و مهندسی و ۲۲ درصد در سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرده است. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم آبان نیز با کسب بازدهی ۲۰.۰۳ درصد سومین صندوق با بیشترین بازدهی است. این صندوق ۲۹ درصد از سرمایه ۵۳۷ میلیارد ریالی خود را در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، ۱۰ درصد در صنعت حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات، ۱۰ درصد در صنعت خدمات فنی و مهندسی، ۱۰ درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای، ۸ درصد در صنعت عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم، ۷ درصد در صنعت محصولات شیمیایی و ۲۳ درصد در سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرده است.

از طرف دیگر صندوق سرمایه‌گذاری مشترک کارگزاری بانک ملی ایران نیز با کسب بازدهی ۹.۹۳ درصد کم بازده‌ترین صندوق است. این صندوق ۱۸ درصد از سرمایه ۲۸۳۳ میلیارد ریالی خود را در صنعت محصولات شیمیایی، ۱۵ درصد در صنعت لاستیک و پلاستیک، ۱۱ درصد در صنعت فلزات اساسی، ۸ درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای، ۸ درصد در صنعت استخراج کانه‌های فلزی و ۲۲ درصد در سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرده است. صندوق سرمایه‌گذاری همیان سپهر با کسب بازدهی ۱۰.۱۵ درصد در مکان دوم صندوق‌های کم بازده قرار گرفته است. این صندوق ۲۵ درصد از سرمایه ۱۱۴۷ میلیارد ریالی خود را در صنعت محصولات شیمیایی، ۲۱ درصد در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، ۱۳ درصد در صنعت فلزات اساسی، ۶ درصد در صنعت خودرو و ساخت قطعات، ۵ درصد در صنعت سایر محصولات کانی غیرفلزی و ۱۸ درصد در سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرده است. صندوق سرمایه‌گذاری ذوب آهن نوویرا با کسب بازدهی ۱۰.۷۸ درصدی در مکان سوم صندوق‌های کم‌بازده بوده است. این صندوق ۱۹ درصد از سرمایه ۱۴۴۳ میلیارد ریالی خود را در صنعت مواد و محصولات دارویی، ۱۱ درصد در صنعت استخراج ذغال سنگ، ۸ درصد در صنعت محصولات شیمیایی، ۷ درصد در صنعت فلزات اساسی، ۷ درصد در صنعت مخابرات، و ۳۹ درصد در سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرده است.

صندوق‌های با بیشترین بازدهی

صندوق

عمر

تعداد واحد

NAV

بازده

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ایساتیس پویای یزد

۳,۷۲۰

۲۷,۷۳۸

۲۲,۰۶۳,۴۶۵

۲۲.۲۸%

صندوق سرمایه‌گذاری سهام بزرگ کاردان

۱,۸۴۶

۱۹۱,۸۷۰

۶,۵۷۷,۸۱۶

۲۱.۴۶%

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم آبان

۱,۹۸۴

۵۶,۸۳۲

۹,۴۵۸,۲۵۸

۲۰.۰۳%

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک نقش جهان

۳,۴۸۳

۲۶,۸۶۴

۴۸,۵۴۵,۸۸۹

۱۹.۳۴%

صندوق سرمایه‌گذاری تجارت شاخصی کاردان

۱,۸۴۶

۱۱,۵۰۸,۳۳۵

۹۷,۴۵۷

۱۸.۷۴%

صندوق‌های با کمترین بازدهی

صندوق

عمر

تعداد واحد

NAV

بازده

مشترک کارگزاری بانک ملی ایران

۴,۳۶۸

۱۴,۳۷۶

۱۹۷,۱۱۸,۱۶۴

۹.۹۳%

همیان سپهر

۲,۰۹۸

۱۷۵,۸۵۱

۶,۵۲۶,۵۰۵

۱۰.۱۵%

ذوب آهن نوویرا

۲,۱۰۳

۱۳۹,۸۷۱

۱۰,۳۱۸,۹۷۰

۱۰.۷۸%

صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه موفقیت

۳,۵۴۱

۳۶,۸۹۳

۴۷,۴۰۸,۸۸۹

۱۱.۲۱%

سینا

۳,۳۷۲

۵,۰۸۵

۳۷,۲۷۴,۵۱۳

۱۱.۵۴%

کد خبر 412752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =