ایمیدرو موتور محرکه طرح آلومینیوم جنوب است

مدیرعامل آلومینیوم جنوب (سالکو) با اشاره به پیگیری‌های ویژه رضا رحمانی (وزیر صنعت، معدن و تجارت) و سازمان ایمیدرو برای راه‌اندازی این طرح در شهرستان لامرد گفت: اجرای این طرح با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، نمونه‌ای موفق از همکاری بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی است که در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش صدای بورس به نقل از پایگاه خبری ایمیدرو، علی عبداله نژاد در خصوص اهمیت راه‌اندازی طرح آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد و فرصت‌های این واحد برای اشتغالزایی و توسعه اقتصادی منطقه بیان کرد: شروع فعالیت‌های اجرایی طرح عظیم و ملی آلومینیوم جنوب در منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر لامرد، چشم‌انداز بسیار روشنی برای رشد و شکوفایی صنعتی و اقتصادی منطقه به وجود آورده و انگیزه لازم برای افزایش سرمایه‌گذاری‌های منطقه‌ای برای شروع فعالیت‌های اقتصادی مولد و احداث واحدهای صنعتی کوچک برای تامین نیازهای اجرایی دوران ساخت طرح آلومینیوم جنوب را در منطقه و شهرستان لامرد ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: طرح آلومینیوم جنوب با ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تن آلومینیوم اولیه و با زنجیره کامل تولید، شامل کارگاه‌های ذوب آلومینیوم، آندسازی و سالن‌های ریخته‌گری، زمینه اشتغال ۱۵۰۰ نفر را به صورت مستقیم و ۵۰۰۰ نفر را به صورت غیرمستقیم فراهم می‌کند.

مدیرعامل سالکو افزود: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بر اساس رسالت توسعه‌ای خود و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، موتورهای محرکه طرح آلومینیوم جنوب هستند و اجرای این طرح با مشارکت ایمیدرو و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر نمونه‌ای از همکاری موفق دولت و بخش خصوصی است که در هفته جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

نگاه ویژه وزارت صمت و نقش پیشرو ایمیدرو

عبداله نژاد گفت: یکی از نکات برجسته در راه‌اندازی این طرح، پیگیری‌های ویژه وزیر صمت و حمایت‌های این وزارتخانه بوده است و ایمیدرو نه تنها به عنوان یکی از سهامداران عمده این طرح، بلکه به لحاظ سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در ایجاد زیرساخت‌های آن، نقش اصلی و پیشرو را در این طرح داشته است و احداث منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر لامرد و تامین زمین با تسهیلات و شرایط مناسب و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای تامین آب، گاز، تصفیه پساب، گمرک و ایجاد منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر و بندر پارسیان و احداث اسکله اختصاصی طرح آلومینیوم جنوب، آن هم در شرایط خاص اقتصادی متاثر از تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه و با همکاری و حمایت و پشتیبانی از تیم اجرایی طرح، زمینه‌ساز موفقیت اجرایی طرح و تحقق بهره‌برداری عملیاتی از آن بوده است.

آغاز حرکتی بسیار بزرگ

مدیرعامل آلومینیوم جنوب در خصوص چشم‌انداز توسعه‌ای طرح نیز بیان کرد: فلز آلومینیوم یکی از شاخص‌های توسعه است. بهره‌برداری از طرح آلومینیوم جنوب، نه تنها یک موفقیت بارز مدیریتی برای هیات مدیره طرح و سهامداران آن است، بلکه در حقیقت یک شروع برای حرکت بزرگتر جهت توسعه و شکوفایی صنعتی و اقتصادی منطقه به شمار می‌آید.

عبداله نژاد در پایان گفت: گسترش زیرساخت‌های صنعتی منطقه و برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی و پایین دستی آلومینیوم، فردای بسیار روشنی را در رشد و شکوفایی اقتصادی آن به تصویر می‌کشد.

کد خبر 412622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =