انتصاب عضو جدید هیأت مدیره بانک مسکن

عضو جدید هیأت مدیره بانک مسکن معرفی شد.

به گزارش صدای بورس به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن (هیبنا)، در مراسمی با حضور مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره بانک مسکن، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی و سایر مسئولان بانک مسکن، سید محسن فاضلیان به عنوان عضو جدید هیأت مدیره بانک مسکن منصوب شد.
سید محسن فاضلیان پیش از این در سمت مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن در مجموعه بانک مسکن فعالیت داشت. در این مراسم ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره بانک مسکن ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دکتر فاضلیان سال‌ها با بانک مسکن در ارتباط بوده و در حوزه تامین سرمایه همکاری‌های مثمر ثمری با مجموعه بانک داشته است و هم‌اکنون به عنوان عضو جدید هیأت مدیره بانک مسکن منصوب می‌شود.
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با تبریک ایام دهه فجر در این مراسم اعلام کرد: به دلیل نیاز به حضور فردی متبحر و باسابقه در حوزه تامین مالی و تامین سرمایه بنا شد دکتر فاضلیان به سمت عضو هیأت مدیره بانک مسکن منصوب شود.
عباس معمار نژاد افزود: بانک مسکن برای تبدیل شدن به یک بانک توسعه‌ای نباید صرفاً متکی به منابع کوتاه مدت و نرخ‌های بالا باشد بلکه باید بتواند با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه همچون راه‌اندازی صندوق زمین و ساختمان و انتشار اوراق صکوک و سایر راهکارها، بسترهای مناسبی را برای تامین مالی فراهم کند.

سید محسن فاضلیان نیز در این مراسم گفت: در صورتی که نظام مالی بخش مسکن با نیازهای واقعی در این بخش در حالت تعادل نباشد، مشکلات زیادی در این بخش ایجاد خواهد شد. بنابراین ایجاد تعادل بین نظام مالی بخش مسکن با تحولات روز این بخش از ضرورت‌های مهم است. وی انتشار اوراق رهنی و استفاده از سایر ابزارها و نهادهای تامین مالی و سرمایه را از ضرورت‌های مهم برای تعادل بخشی مالی در حوزه مسکن اعلام و خاطرنشان کرد: لازم است بازار رهن ثانویه گسترش یابد و نباید در این زمینه به ارقام محدود اکتفا شود. هر چند پیش از این اوراق رهنی از سوی بانک منتشر شده اما لازم است این روش تامین مالی به نحو جدی‌تری دنبال شود.

کد خبر 411562

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =