4 عرضه عمده در فرابورس تا پایان سال

فرابورس ایران اعلام کرد، بخشی از سهام شرکت‌های بورس انرژی ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، کارخانه‌های صنعتی آزمایش و سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس، عرضه عمده می‌شوند.

به گزارش صدای بورس به نقل از فرابورس ایران، در جدیدترین اطلاعیه‌هایی که در زمینه معاملات عرضه عمده در بازارهای فرابورس ایران منتشر شده، بخشی از سهام شرکت‌های بورس انرژی ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران، کارخانه‌های صنعتی آزمایش و سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس روی میز حراج عرضه عمده قرار بگیرند.

بر این اساس شرکت بورس انرژی ایران با نماد «انرژی۱۴» در تاریخ ۱۹ بهمن، شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران با نماد «سمگا۴» و شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش با نماد «لازما۴» در تاریخ ۲۰ بهمن و شرکت سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس با نماد «معیار۴» در تاریخ ۱۳ اسفند سال جاری، معاملات عرضه عمده خود را انجام خواهند داد.

در اولین معامله قرار است ۰٫۳۸ درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت بورس انرژی که در تابلو زرد بازار پایه درج شده است، با قیمت پایه هر سهم ۱۰ هزار و ۴۰۲ ریال به فروش برسد.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده ۲ میلیون و ۲۸۳ هزار سهم این شرکت به صورت عمده و نقد راهی میز فروش شده و به این ترتیب قیمت پایه کل، بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال خواهد بود. بر اساس آنچه اعلام شده، کارگزاری آگاه مسئولیت کارگزار عرضه‌کننده را برعهده خواهد داشت.

اما در دومین معامله از سلسله عرضه عمده‌های گفته‌شده، قرار است تا ۱٫۱۴ درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران (پذیرفته شده در تابلو بازار اول فرابورس) به قیمت پایه هر سهم ۹ هزار ۷۳۲ ریال به فروش برسد. در این معامله بیش از ۳۴ میلیون سهم شرکت راهی میز عرضه عمده خواهد شد و بر این اساس، قیمت پایه کل چیزی در حدود ۳۳۴ میلیارد ریال خواهد بود. بر اساس اطلاعیه منتشر شده، در این خریدوفروش کارگزاری آگاه، کارگزار عرضه‌کننده خواهد بود.

در همین روز شاهد عرضه عمده دیگری نیز هستیم و قرار است تا ۷٫۱۸ درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش به صورت عمده و نقد در بازار پایه فرابورس عرضه شود. این شرکت که در تابلو نارنجی بازار پایه درج شده، در گروه ماشین‌آلات و تجهیزات قرار داشته و قرار است بالغ بر ۱۵ میلیون سهم آن، به قیمت پایه هر سهم ۱۳ هزار ۸۶۳ ریال فروخته شود؛ به این ترتیب قیمت پایه کل حدود ۲۱۷ میلیارد ریال خواهد بود و کارگزاری بانک خاورمیانه به عنوان کارگزار عرضه‌کننده نقش‌آفرینی می‌کند.

کد خبر 411534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =