«درآلو» کلیدی‌ترین طرح توسعه شرکت مس

مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه کلیدی‌ترین طرح توسعه ما در حال حاضر معدن مس درآلو است که ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن کنسانتره مس را خواهد داشت، گفت: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این پروژه تا پایان سال آینده وارد مدار تولید شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از مس پرس، دکتر اردشیر سعدمحمدی با اعلام این خبر افزود: این پروژه به‌تنهایی بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان به گردش مالی شرکت مس اضافه خواهد کرد.
وی تصریح کرد: علاوه بر این، برای فاز ۳ تغلیظ سرچشمه و فاز ۲ میدوک برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا این پروژه‌ها را طراحی و عملیاتی کنیم.
سعدمحمدی ادامه داد: با بهره‌برداری از کارخانجات اسید و با توجه به قیمت کم اسید در نظر داریم با مشارکت بخش خصوصی کارخانه تولید اسید فسفریک که قیمت جهانی حدود ۶۰۰ دلار است را طراحی و راه‌اندازی کنیم.
مدیرعامل شرکت مس با اعلام این‌که مذاکرات مربوط به نوسازی و خرید تجهیزات روز انجام شده و در حال عملیاتی شدن است، افزود: برای پیشبرد طرح‌های توسعه نیازمند افزایش حجم عملیات معدنکاری هستیم که در حال حاضر در حدود ۱۸۰ میلیون مترمکعب است و برای تحقق این اهداف نیاز داریم که به بیش از ۳۰۰ میلیون تن در سال برسیم.
سعدمحمدی در پایان با تشکر از همراهی تمامی پرسنل صنعت مس و سهامداران شرکت برای خلق این موفقیت‌های پی‌درپی گفت: برای توسعه شرکت مس برنامه داریم و مس هدفمند است و با همراهی همه پرسنل و سهامداران روزهای قشنگی را برای مس به وجود می‌آوریم و شرکت مس را به شرکت اول کشور تبدیل خواهیم کرد.

کد خبر 411491

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =