کانال‌های الکترونیک گروه پارسیان و سجام رونمایی شد

همکاری‌های الکترونیک گروه مالی پارسیان و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و وجوه تسویه، در چارچوب احراز هویت مشتریان به صورت الکترونیکی، رونمایی شد.

به گزارش صدای بورس، در ابتدای مراسم رونمایی از این همکاری، حسین فهیمی مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و وجوه تسویه، با ابراز خرسندی از اولین گام در اجرای ثبت نام و احراز هویت همزمان بانکی در بانک پارسیان گفت: از دو سال پیش تاکنون که بحث احراز هویت و KYC مطرح شد، دغدغه ما این بود که در کنار اجرای این طرح در بازار سرمایه این برنامه را در بانک های کشور نیز به مرحله اجرا درآوریم.

وی با تاکید بر اینکه سجام طرحی ملی برای ایجاد احراز هویت یکپارچه در کشور است افزود: پس از اجرای موفق این سامانه در بورس و ثبت نام و احراز هویت مشتریان در اخذ کد بورسی و KYC، بر آن شدیم تا این طرح را در بانک پارسیان که داوطلب اجرای این طرح بود نیز اجرا کنیم تا در این اقدام شبکه بانکی کشور نیز بتواند از مزیت‌های اجرای این طرح بهره مند شود.

فهیمی با اعلام اینکه همچنان استفاده از این سامانه پس از دو سال اختیاری است، خاطرنشان کرد: با این وجود اکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر متقاضی ثبت نام در سامانه سجام هستند و تنها در روز گذشته ۱۹ هزار ثبت نام در این سامانه صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به شرایط در شده اقتصادی طی سال های اخیر گفت:در شرایطی که بخش های مختلف اقتصادی کشور دچار رکود شده بود، بازار سرمایه کشور با تحرکاتی که نشان داد سبب ایجاد رونق در اقتصاد کشور شد و توانست اقتصاد کشور را از بن بست خارج کند.

وی با تشریح ابزارهای مختلف طراحی شده در بستر بازار سرمایه تصریح کرد: ایجاد بستر جذب سرمایه از اقشار مختلف جامعه و رفع دغدغه های شرعی سرمایه گذاران یکی از مهمترین اقدامات برای جذب سرمایه این افراد بوده که بازار سرمایه کشور توانسته است به خوبی از این پتانسیل استفاده کند.

بر اساس این گزارش، این مراسم با حضور کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان، مدیران عامل شرکت‌های آی گپ، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، کارگزاری پارسیان و دیگر زیرمجموعه های این هلدینگ، به میزبانی  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و وجوه تسویه برگزار شد.

کد خبر 411452

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =