۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲
فرآیند ثبت شرکت تقلیل یافت

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: بر اساس اقدامات انجام شده، مجوز ثبت شرکت‌ها که در حال حاضر 72 روز است به سه روز کاهش می‌یابد.

به گزارش صدای بورس به نقل از فرهاد دژپسند در دومین نشست هم‌اندیشی کارآفرینان جوان با بیان اینکه در جلسه پیشین درخواست کردم کارگروهی تشکیل شود تا مباحث و مشکلات در آن مطرح و راهکارها استخراج شود، گفت: این کارگروه می‌تواند در شناسایی مشکلات و رفع آنها در مدت‌زمان کوتاه موثر باشد.

وی در پاسخ به مطالبه یکی از کارآفرینان مبنی بر طولانی بودن اخذ مجوزها اظهار داشت: مدیریت هیات مقررات‌زدایی با وزارت اقتصاد است و بسیاری از موضوعات برای کاهش پروسه ارائه مجوزها ابلاغ و اعلام شده است اما اگر بخواهم به دستگاه‌های اجرایی بگویم پروسه ارائه مجوزها را با این ابلاغیه‌ها به دو روز برسانید، توهین به خودم است چون می‌دانم که کاهش زمان ارائه مجوزها بسیار سخت است.

وی ادامه داد: اراده اصلی وزارت اقتصاد این است که به سمت روانتر کردن فعالیت‌ها پیش برود و در حال حاضر هم برای رفع یک مقرره زاید هزینه‌های بسیار زیادی می‌دهیم.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: وقتی می‌خواهیم یک مجوزی که در حال حاضر ارائه آن در 13 ماه انجام می‌شود را به 15 روز کاهش دهیم، یک زنجیره بسیار فعال پشت آن قرار دارد تا بتوانیم این مقرره زاید را رفع یا زمان آن را کاهش دهیم.

دژپسند ادامه داد: قبول دارم که سرعتی که در هیات مقررات‌زدایی که از سال 94 شروع به کار کرده، مطلوب نیست اما در این مدت توانستیم سرعت کاهش زمان مقررات را بالا ببریم.

وزیر اقتصاد همچنین از مدت‌زمان مجوز ثبت شرکت‌ها به سه روز از اردیبهشت ماه سال 99 خبر داد و گفت: براساس اقدامات انجام شده مجوز ثبت شرکت‌ها که در حال حاضر 72 روز است به 3 روز کاهش می‌یابد.

ادامه دارد...

کد خبر 411438

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =