۳۱ درصد بازدهی مثبت برای سهامداران «نوین»

شرکت بیمه نوین در گزارش فعالیت یک ماهه مقطع آذر ماه سال ۹۸ از صدور حق بیمه به مبلغ 453/900 میلیون ریال خبر داد. بررسی این گزارش سهم موثر رشته بیمه درمان در مبلغ کل حق بیمه صادره در شرکت بیمه نوین را طی دوره مذکور نمایان می‌سازد.

میزان صدور حق بیمه و پرداخت خسارت

بر اساس این گزارش، بیمه نوین که در کلیه رشته‌های بیمه‌ای همچون زندگی (عمر و سرمایه‌گذاری) و غیر زندگی؛ اتومبیل، مهندسی، درمان، مسئولیت، باربری، آتش سوزی، نفت و انرژی و... فعالیت می‌کند، در آذر سال جاری معادل 453/900 میلیون ریال حق بیمه صادر و مبلغ 296/510میلیون ریال خسارت پرداخت کرد.

نقش موثر رشته بیمه درمان

همانطور که اشاره شد، بررسی عملکرد بیمه نوین در آذر ماه سال جاری از نقش موثر رشته بیمه درمان حکایت دارد. به گونه ای که، ۴۱ درصد از مبلغ کل صدور حق بیمه در این دوره به رشته بیمه درمان تعلق دارد که بالغ بر 405/369میلیون ریال محاسبه می‌شود.علاوه بر این، رشته بیمه درمان در مبلغ کل خسارت پرداختی در آذر ماه سهم ۵5 درصدی به مبلغ 691/280میلیون ریال در اختیار دارد.

عملکرد سه فصل کاری

بر اساس اطلاعات منتشره در سامانه کدال سازمان بورس اوراق بهادار، حق بیمه صادره شرکت بیمه نوین منتهی به 9 ماهه سال جاری بالغ بر 629/616/7 میلیون ریال و خسارت پرداختی در دوره مذکور معادل 842/917/3 میلیون ریال اعلام شده است.

رشته بیمه درمان در دوره عملکرد از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه همچنان بیشترین سهم را در تحقق مبلغ کل صدور حق بیمه و نیز خسارت پرداختی بیمه نوین به خود اختصاص داد. به طوری‌که حق بیمه صادره در رشته مذکور تا پایان آذر ماه 1398 معادل 342/322/3 میلیون ریال وهمچنین خسارت پرداختی به بیمه‌گزاران جمعا به مبلغ 458/101/2 میلیون ریال است.

تحقق بازدهی، افزایش ارزش بازار و حجم معاملات

بر اساس این گزارش، شرکت بیمه نوین فعال در گروه بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تأمین اجتماعی در بازار سرمایه است که طی معاملات آذر ماه سال جاری در این بازار حدود ۳۱ درصد بازدهی مثبت را برای سهامداران خود رقم زده است. گفتنی است در این دوره ارزش بازار سهام این شرکت از سه هزار و ۲۲۹ میلیارد ریال به چهار هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
این گزارش می‌افزاید: حجم معاملات بیش از یک میلیون و ۱۵۴ هزار سهم به ارزش دو میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال در اولین روز معاملات سهام بیمه نوین در بازار سرمایه طی ماه گذشته رقم خورده است و آخرین روز معاملاتی با داد و ستد ۱۳ میلیون و ۱۳۰ هزار سهم بیمه نوین به ارزش حدود ۳۷ میلیارد ریال پایان پذیرفت.

  • شماره 340 هفته نامه اطلاعات بورس - صفحه 11
کد خبر 411428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =