معرفی کوتاه معاملات الگوریتمی/ گفت‌وگو با شرکت‌کنندگان دور دوم مسابقات

امسال دومین دوره مسابقه معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران آغاز شده و هم‌اکنون در جریان است. در این ویدئو تعدادی از شرکت‌کنندگان در گفت‌وگو با صدای بورس به معرفی معاملات الگوریتمی و بیان دلیل حضور خود در این مسابقات پرداخته‌اند.

در معاملات الگوریتمی یا خودکار، ربات‌های معامله‌گر با استراتژی معاملاتی گوناگونی طراحی می‌شوند. عموما برای هر ربات یک سیگنال ورود، سیگنال خروج، حد سود و حد ضرر تعریف می‌شود و در ربات‌های پیشرفته‌تر مدیریت سرمایه و ریسک نیز در نظر گرفته می‌شود تا ربات مانند یک متخصص یا به اصطلاح یک Expert در بازار فعالیت کند.

معاملات الگوریتمی روابط سنتی بین سرمایه‌گذاران و واسطه‌های مالی را تغییر داده است. این الگوریتم‌ها از طریق رایانه سفارش‌هایی را برای سرمایه‌گذاران (هم برای طرف خریدار هم طرف فروشنده) بدون دخالت عامل انسانی ایجاد می‌کنند.

استقبال از انجام این معاملات رو به افزایش است و این معاملات سهم قابل توجهی از بازارهای مالی بین‌المللی را در سال‌های اخیر به خود اختصاص داده‌اند.

مزایای زیادی را می توان برای حضور الگوریتم‌ها برشمرد. خرید و فروش اتوماتیک بدون نیاز به نیروی انسانی، تقویت استراتژی‌های خرید و فروش و سرعت ورود و خروج در انجام معاملات از جمله مزایایی هستند که برای معاملات الگوریتمی می توان برشمرد.

معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران نیز چندی است که توجهات را به خود جلب کرده و با حمایت سازمان بورس این مدل معاملات در حال معرفی و بسترسازی هستند.

امسال دومین دوره مسابقه معاملات الگوریتمی در بازار سرمایه ایران آغاز شده و هم‌اکنون در جریان است. در این ویدئو تعدادی از شرکت‌کنندگان در گفت‌وگو با صدای بورس به معرفی معاملات الگوریتمی و بیان دلیل حضور خود در این مسابقات پرداخته‌اند.

کد خبر 411401

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =