نوسان بازارهای بورس و فرابورس از ۲ درصد تجاوز نمی‌کند

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: امروز دامنه نوسان بازارهای بورس و فرابوس به دو درصد محدود می‌شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار محسن خدابخش مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اعمال محدودیت دامنه نوسان در بازار ها با هدف کنترل رفتار هیجانی سرمایه گذاران انجام می شود.

وی افزود: محدودیت دامنه نوسان این امکان را برای سرمایه گذاران ایجاد می کند تا ضمن داد و ستد مبتنی بر تحلیل تا روشن شدن ابعاد اقتصادی خرید و فروش را بر اساس تحلیل انجام دهند.

یاسر فلاح، مشاور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این رابطه عنوان کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف صیانت از حقوق سرمایه گذاران و سهامداران خرد تصمیم به اعمال محدودیت دو درصدی دامنه نوسان بازار های بورس و فرابورس گرفت.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به اینکه این تصمیم مسبوق به سابقه ای است و پیشتر نیز چنین تصمیمی گرفته شده، افزود: همه ارکان بازار سرمایه در کنار سرمایه داران هستند و از آنها به شکل جدی حمایت می کنند. دغدغه سازمان بورس و اوراق بهادار و ارکان بازار سرمایه حمایت از جامعه سرمایه داری است.

مشاور رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه بازیگران حقوقی نیز به حمایت خود از بازار ادامه می دهند، به سرمایه گذاران توصیه کرد از رفتار هیجانی در بازار سرمایه پرهیز کنند و افزود: نگاه بلند مدت کلید سود آوری در بازار سرمایه است.

کد خبر 411127

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =