آمار جدید از وضعیت واحدهای مسکن مهر

بانک مسکن تازه‌ترین آمار از وضعیت پروژه مسکن مهر در خصوص آخرین شرایط مربوط به پیشرفت فیزیکی این واحدها و تعداد واحدهایی که تاکنون به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند را اعلام کرد.

بانک مسکن تازه‌ترین آمار از وضعیت پروژه مسکن مهر در خصوص آخرین شرایط مربوط به پیشرفت فیزیکی این واحدها و تعداد واحدهایی که تاکنون به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند را اعلام کرد.

به گزارش صدای بورس به نقل از  پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا و براساس اعلام مدیریت امور اعتباری بانک مسکن هم‌ اکنون از مجموع حدود ۲ میلیون و۳۹۰ هزار واحد مسکن مهر حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند و فروش اقساطی و تعیین تکلیف شده‌اند. این در حالی است که از این میزان هنوز حدود ۳۸۰ هزار واحد تعیین تکلیف و فروش اقساطی نشده‌اند.

آمار عملکرد تعیین تکلیف تسهیلات مسکن مهر در سال ۹۸ نیز نشان می دهد در سال جاری تاکنون و تا پایان مقطع زمانی سی‌ام آبان ماه، نزدیک به ۴۷ هزار واحد مسکن مهر فروش اقساطی و تعیین تکلیف شده‌اند و مالکان این واحدها برای دریافت اقساط ماهانه تسهیلات مسکن مهر کارت قسط دریافت کرده‌اند.

بانک مسکن همچنین در این گزارش آمار مربوط به تعداد واحدهای باقی‌مانده طرح مسکن مهر براساس درصد پیشرفت فیزیکی واحدها را نیز منتشر کرده است.

بر این اساس، تا تاریخ پایان آبان ماه سال جاری از مجموع بیش از ۳۰۰ هزار واحد مسکونی مهر باقی مانده بیش از ۲۲۰ هزار واحد در مرحله پیشرفت فیزیکی ۷۰ تا ۱۰۰ درصد قرار دارند.همچنین نزدیک به ۸۲ هزار از واحدهای باقی مانده در مرحله پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۷۰ درصدی قرار دارند و در مجموع بیش از ۳۹ هزار واحد مسکونی معادل حدود ۱۲ درصد از مجموع کل واحدهای باقی مانده این پروژه کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

هم اکنون از مجموع واحدهای باقی مانده مسکن مهر براساس برآوردهای به عمل آمده نزدیک به ۲۴ درصد از واحدها در مرحله پیشرفت فیزیکی ۳۰ تا ۷۰ درصد قرار دارند و پیشرفت فیزیکی حدود ۶۵ درصد از واحدها نیز معادل ۷۰ تا ۱۰۰ درصد است.

بانک مسکن همچنین جدیدترین آمارها در خصوص عملکرد پرداخت تسهیلات متمم طرح مسکن مهر در راستای افزایش سقف تسهیلات واحدهای باقی مانده از ۴۰ به ۴۵ و ۵۰ میلیون تومان را اعلام کرد.

براساس این آمارها، در مجموع ۲۰۲ هزار و ۷۶۶ واحد مسکونی مهر مشمول دریافت تسهیلات متمم و افزایش سقف تسهیلات شده‌اند.عمده این واحدها در شهرهای جدید پردیس و پرند و هشتگرد قرار دارند اما در سایر شهرها نیز برخی پروژه‌های باقی مانده مشمول افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر شده‌اند.

براساس آمارها، از مجموع ۲۰۲ هزار و ۷۶۶ واحد مسکن مهر مشمول دریافت تسهیلات متمم مسکن مهر معادل ۴۹ هزار و ۸۰۰ واحد در شهر جدید پردیس، نزدیک به ۲۸ هزار واحد در شهر جدید پرند و هشتگرد و مابقی در سایر شهرها قرار دارند.

از این تعداد در مجموع ۱۷۲ هزار و ۴۴۳ واحد مسکونی نیز در مرحله پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد قرار دارند.

هم‌اکنون قرارداد پرداخت تسهیلات متمم به ۲۷ هزار و ۷۳۰ واحد مشمول دریافت این تسهیلات منعقد شده است.

به گزارش هیبنا، موضوع پرداخت تسهیلات متمم مسکن مهر یکی از موارد مورد تاکید از سوی هیأت مدیره و مدیران امور اعتباری بانک مسکن و در فهرست موارد دارای اولویت و اهمیت مدیران این بانک قرار دارد.

کد خبر 410938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =