۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد از فروش اموال منقول و غیرمنقول

دولت نتوانست درآمدهای پیش‌بینی شده حاصل از فروش نفت را کسب کند و این موضوع به کسری بودجه سال ۹۸ منجر شد.همین موضوع باعث شد در سال جاری فروش بخش قابل‌ملاحظه‌ای از اموال منقول و غیرمنقول را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش صدای بورس به نقل از  خبرگزاری خانه ملت، عضو کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید: درآمدهای دولت از طریق فروش اموال منقول و منقول، فروش نفت و گاز و مالیات به دست می‌آیند که این درآمدها صرف پرداخت حقوق، یارانه و اتمام طرح‌‎های تملک دارایی سرمایه می‌شوند.

طبق آنچه در لایحه بودجه کل کشور سال ۹۹ آمده است دولت قصد دارد از  فروش اموال منقول و غیرمنقول خود۵۰ هزار میلیارد تومان بدست آورد اما محل مصرف این درآمد کلان موضوع بحث ما با علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس است، وی دراین خصوص گفت: دولت سه منبع درآمدی کلان و سه بخش هزینه‌ای کلان دارد، درآمدهای دولت از طریق فروش اموال منقول و منقول، فروش نفت و گاز و مالیات به دست می‌آیند که این درآمدها صرف پرداخت حقوق، یارانه و اتمام طرح‌‎های تملک دارایی سرمایه می‌شوند.

دولت ۷۰ هزار میلیارد تومان حقوق می‌دهد

نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براین اساس هزینه‌های دولت شامل ۷۰ هزار میلیارد تومان هزینه‌های مرتبط به طرح‌های تملک‌داریی، حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه و ۱۷۰ تا ۱۸۰میلیارد تومان حقوق و دیگر بخش‌های هزینه‌ای کشور می‌شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: بخش اعظم، کسری بودجه سال ۹۸ به دلیل آن است که دولت نتوانسته درآمدهای  پیش‌بینی شده حاصل از فروش نفت را کسب کند به همین دلیل در سال جاری فروش بخش قابل‌ملاحظه‌ای از اموال منقول و غیرمنقول خود را در دستور کار قرار داده است تا از طریق این واگذاری ضمن سبک شدن مسئولیت‌ها و مخارج دولت، درآمدهایی نیز کسب کند.

کد خبر 410801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =