انتظار رشد بازار وجود دارد

در ماه‌های پایانی سال افزایش روند رشدی که بر بازار سرمایه حاکم شده است، همچنان پیش بینی می‌شود.می‌توان گفت در ماه‌های باقی مانده تا قبل از اسفند ماه، بازار سرمایه از چند محل می تواند در مسیر رشد قرار گیرد.

به گزارش صدای بورس به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، محمود مهدی رباطی، مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران درخصوص روند حرکتی بازار در ماه های پایانی سال گفت: به طور سنتی بازار ما چند سالی است که با نزدیک شدن به پایان سال مخصوصا در ماه اسفند، یک وضعیت پر عرضه را پیدا می کند و در چند ماه باقی مانده تا قبل از اسفند ماه، از چند محل می تواند در مسیر رشد قرار گیرد که یکی از آنها افزایش قیمت ارز است.

وی در ادامه افزود: اخبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی و همچنین افزایش نرخ های جهانی، موضوعاتی است که بتوانیم یک انتظار رشد را در ماه های پایانی سال داشته باشیم. تمهیدات دولت که در بودجه مشخص شده و تمایل به تامین مالی این نهاد از طریق فروش اوراق و واگذاری دارایی های مالی، در کنار اصرار دولت به ادامه سیاست تخفیف ارز ۴۲۰۰ به برخی از گروه های غذایی و دارویی، سبب خواهد شد، در سه ماهه انتهای سال، یک روند پرفراز و نشیب را در بازار سرمایه داشته باشیم.

مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران در خصوص نقش بازار سرمایه در بودجه اظهار داشت: بودجه مهم ترین سند مالی و اقتصاد هر کشور است. در ایران دولت ها نقش پر رنگی را در اقتصاد ایفا می کنند و هر نوع افزایش عوارض، مالیات، فروش اوراق، افزایش نرخ خوراک پتروشیمی و مسائلی از این دست که سبب شود فشار مالی به بنگاه های تولیدی کشور وارد شود، به طور قطع و یقین تاثیر مستقیم بر بازار سرمایه خواهد داشت و در کنار آن هر نوع سیاست تسهیلی که اتخاذ شود، می تواند تاثیر مثبت بر بازار سرمایه داشته باشد.

وی در ادامه تأکید داشت: از جهت توسعه ای هم اگر دولت در بودجه، برنامه واگذاری سهام شرکت ها را داشته باشد و بخواهد از محل فروش آنها درآمد کسب کند، بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین مالی آنها است،

کد خبر 410646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =