۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
معرفی نمادهای متوقف بورس

۲۳ نماد معاملاتی به دلایل مختلف از تاریخ ۱۳ شهریور ۹۵ تا روز گذشته توقف داشته اند.نماد کنتورسازی ایران (آکنتور) به عنوان قدیمی‌ترین نماد معاملاتی متوقف در بازار سرمایه محسوب می‌شود.

به گزارش صدای بورس به نقل از ایرنا در  جدول ارائه شده از سوی بورس اوراق بهادار تهران توقف ۲۳ نماد معاملاتی به دلایل مختلف از تاریخ ۱۳ شهریور ۹۵ تا روز گذشته نشان داده شده است.

براساس این جدول نماد کنتورسازی ایران (آکنتور) از تاریخ ۱۳ شهریور ۹۵ به علت تعلیق نماد معاملاتی متوقف است که این نماد به عنوان قدیمی‌ترین نماد معاملاتی متوقف در بازار سرمایه محسوب می‌شود.

بعد از این نماد، نماد بانک انصار (وانصار) از تاریخ ۶ مرداد ۹۷ به علت تعلیق نماد معاملاتی متوقف است که علت آن مربوط به مصوبه سران قوا مبنی بر ادغام بانک‌های نظامی و انتظامی در بانک سپه است.

گفتنی است، بیش از نیمی از نمادهای متوقف در بورس مانند گروه پتروشیمی س. ایرانیان (پترول )، صنایع سیمان دشستان (سدشت)، سیمان شرق (سشرق)، سیمان شمال (سشمال)، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران)، صنعتی بهشهر (غبشهر) و بانک کارآفرین ایران (وکار) مربوط به برگزاری مجمع عمومی است که براساس روال گذشته بعد از برگزاری مجمع نماد این شرکت ها باز و قابل معامله خواهد شد.

همچنین ۱۰ نماد کویر تایر (پکویر)، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (تکشا)، قطعات اتومبیل ایران (ختوقا)، فنر سازی خاور (خنفر)، آذرداروسازی زهراوی (دزهراوی)، سیمان فارس (سفار)، کشت و صنعت پیاذر (غاذر)، پارس سرام (کسرام)، لیزینگ ایرانیان (وایران)، واسپاری ملت (ولملت) به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی در ۱۵ روز متوالی متوقف شدند.

دو نماد کنترل خوردگی تکین کو (رتکو) و مس شهید باهنر (فباهنر) نیز به علت تعلیق نماد متوقف و قادر به معامله نیستند.

در پایان نماد لیزینگ ایران (ولیز) و سرمایه گذاری نیرو (ونیرو) به علت افشای اطلاعات بااهمیت گروه «ب» متوقف شده‌اند.

کد خبر 410618

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =